ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > „Zverinec“ v našom meste

„Zverinec“ v našom meste

„Zverinec“ v našom meste

Erotika, humanizmus a surrealizmus popretkávaný expresionizmom sálal z obrazov vo výstavnej sieni MsKS v Novom Meste nad Váhom. Autorom týchto diel je významný rodák zo Spišského Podhradia, Emil Sedlák, ktorý vyštudoval Školu umeleckého priemyslu a Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave.


Vernisáž, ktorá sa tu konala 6. marca 2009 mala názov Zverinec. Kontrastné a sýte farby upútali oko nezainteresovaného pozorovateľa na prvý pohľad. Výrazné ženské časti tela zapadajúce do zvierat či rastlín vytvárali zaujímavý surrealistický obraz. Divák si mohol každé jedno dielo vychutnávať a oddávať sa svojej vlastnej fantázii. V jeho obrazoch, ktoré sú plné vášne a fantazijných predmetov sa človek objavuje na rozhraní dvoch nadprirodzených svetov: neba a pekla, čiže dobra a zla. Aj keď sú obrazy maľované v surrealistickom a expresívnom duchu ich myšlienka zostáva racionálna. Z malieb je cítiť autorov zmysel pre detail odhaľujúci svet ako ho nepoznáme.
Výstavu sprevádzali ľahké tóny jazzu. Zúčastnili sa jej aj významní ľudia ako napr. známy maliar a riaditeľ MsKS Ján Mikuška. Vernisáž otvoril príhovor Eleny Porubanovej, ktorým nás vtiahla do deja tohto kultúrneho podujatia. Obrazy budú zdobiť steny novomestskej výstavnej siene do 27. marca 2009.

- Michaela Beňová -
13.03.2009

Fotogaléria

„Zverinec“ v našom meste


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet