ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > "Päť rokov siahame ku hviezdam"- piate výročie vstupu SR do EÚ

"Päť rokov siahame ku hviezdam"- piate výročie vstupu SR do EÚ

Piate výročie vstupu Slovenska do EÚ si pripomenieme spolu s obyvateľmi Košíc vo štvrtok 30. apríla 2009 na celodennom podujatí "5 rokov siahame ku hviezdam". Ďalším z cieľov podujatia je zvýšiť povedomie o EÚ a jej inštitúciách, ako aj o blížiacich sa voľbách do EP. Podujatie organizujú Zastúpenie Európskej komisie a Informačná kancelária Európskeho parlamentu pod záštitou primátora mesta Košice a v spolupráci s Informačným centrom Europe Direct Košice, ako aj ďalšími partnermi.


Oslavy budú prebiehať na Hlavnej ulici od 10.00 do 22.00. Scenár osláv obsahuje prevádzku multimediálneho informačného stanu Europe Direct, v ktorom budú môcť záujemcovia získať informácie, publikácie a propagačné materiály o EÚ, ako aj diskutovať o otázkach, ktoré ich zaujímajú. Na otázky verejnosti budú odpovedať pracovníci Európskeho informačného centra  v Bratislave, Europe Direct centra v Košiciach a Euroinfocentra Úradu vlády SR. Žiaci a študenti základných a stredných škôl budú mať tiež možnosť získať informácie o programoch EÚ v oblastiach mládeže a vzdelávania priamo od predstaviteľov Iuventy. Na oslavách sa zúčastní aj komisár EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mládež Ján Figeľ a poslanci Európskeho parlamentu.

Na námestí budú prebiehať animačno-kultúrne aktivity zamerané hlavne na mládež, ktorá si bude môcť zmerať sily vo vedomostných kvízoch a iných súťažiach o Únií a získať rôzne ceny. Pre deti je pripravený zábavný program, ako napríklad lezecká stena, nafukovací hrad, balónové postavičky a cukrová vata. Na pódiu budú od rána prebiehať vystúpenia umeleckých škôl a amatérskych skupín zorganizovaných v spolupráci s mestom Košice a VÚC. Hudobnou produkciou akciu obohatí aj Európsky jazzový orchester. Podujatie vyvrcholí koncertom populárnej hudby, na ktorom vystúpi Katka Knechtová a skupiny Hrdza, Stereo a HEX.

Súčasťou podujatia bude aj odhalenie multimediálneho Choiceboxu, prostredníctvom ktorého budú môcť občania vyjadriť svoj názor či želanie týkajúce sa Európy. Slováci budú mať  jedinečnú príležitosť spojiť sa s ostanými občanmi Európskej únie a vyjadriť svoj názor na aktuálne otázky súčasnosti. Nahrávky odkazov a názorov voličov z Choice Boxu, ktorý bude umiestnený na Hlavnej ulici v Košiciach, budú odvysielané aj veľkoplošných obrazovkách umiestnených v Bruseli a tiež prostredníctvom EuroparlTV a You Tube. Tento multimediálny box je jedným z mnohých prvkov informačnej kampane zameranej na zvýšenie povedomia o voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa na Slovensku budú konať 6. júna.   

 

 
- Lucia ŽILÁKOVÁ -
28.04.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet