ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Pohŕdanie súdom? Alebo marenie súdneho rozkazu?

Pohŕdanie súdom? Alebo marenie súdneho rozkazu?

Pohŕdanie súdom? Alebo marenie súdneho rozkazu?

Štvrtok 21.05.2009 o 08,30 h sa konalo druhé hlavné pojednávanie so starostom Dušanom Močkom za falšovanie verejnej listiny, lebo sa odvolal voči súdnemu rozkazu, kde dostal okrem iného aj zastavenie výkonu verejnej funkcie starostu na tri roky.


Až na pojednávaní sudca oficiálne oznámil, že D. Močko je práce neschopný a sudca JUDR. Pavlovič tiež, takže pojednávanie odložil. Po obede bol D. Močko ako obyčajne už práce schopný. Jeho auto provokačne parkovalo pred obecným úradom. Úradníčka p. Facúnová oznámila, že v budove práve nieje, lebo odbehol niekam s jedným pánom. Po nahlásení polícii sa už neukázal a auto prišiel zobrať jeho syn, ktorého pred domom so smiechom a gestikuláciami čakala celá rodina „ako s tým len náramne vybabrali“.

Bežný človek si takúto provokáciu verejné pohŕdanie súdmi nevie ani len predstaviť, každý má pred súdmi rešpekt. Na takéto výčiny  musí byť naozaj hrošia koža a chorobná trúfalosť, no u niekoho komu sa to roky toleruje, sa to  zrejme stane bežné. Na súd sa ospravedlním z dôvodu práce neschopnosti a v zápätí sa provokačne verejne otŕčam pred úradom, dokonca s autom, „pozrite sa čo som ja, čo je pre mňa nejaký súd“! Minulá pokuta od sudkyne, 5.000 ,- Sk => 165,- Eur za nedostavenie sa na pojednávanie, sa teda úplne minula účinkom.

Toto ale nieje všetko. Na súdne pojednávanie sme sa dostavili všetci zo strany podateľov podnetu, lebo pojednávanie bolo riadne vytýčené, nikto ho nezrušil a deň pred tým nebolo v spise v trestnej kancelárii žiadne ospravedlnenie. Každý normálny človek rešpektuje súd, bojí sa nedostaviť, keď ho predvolajú na súd a bojí sa aj pokuty. Dostavila sa dokonca aj úradníčka Obecného úradu Brunovce p. Gabriela Facúnová, ktorá rešpektovala platné predvolanie. Ostatní svedkovia poslanec Jaroslav Šutovský i zástupca starostu J. Čaňo,  Igor Moravčík a ďalší  ktorí boli za falšovanie verejnej listiny dokonca už aj  potrestaní,  jednoducho neprišli, zrejme nejaký Močkov pokyn bol pre nich viac,  ako právoplatná predvolánka na riadne vytýčené pojednávanie. Bude veľmi zaujímavé, aké pokuty im udelí súd teraz, či bude Močkovi umožnené takéto konanie aj naďalej,  kedy bude ďalšie pojednávanie a Močko skončí svoju hru  verejného  "tajného" činiteľa s obecnými miliónmi a majetkom občanov.
- Juraj Kukla - brunovce.otvorene.sk -
23.05.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet