ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Novomestské „El Paso“

Novomestské „El Paso“

Novomestské „El Paso“

Je večer. Sedím v jednom novomestskom pube a vychutnávam Benarda. Prisámbohu najlepšie pivo v meste čapujú tu. Zásluhu má na tom aj barman, ktorý sa momentálne snaží rozsvietiť svetlo, aby lepšie videl na pípu. Myšlienky mi putujú len tak voľne, bez nátlaku, odrážajú sa od stien s westernovou tematikou, a do toho všetkého mi hrá John Lenon s jeho úžasnou skladbou Imagine. Jednoducho, úplná pohoda.


Mám to tu rada. Šípkomat si tu vysvecuje svoje obľúbené, ešte fungujúce, žíženky. Počúvam šumy rozhovorov ľudí, ktorí tu riešia svoje vlastné problémy, či sa uchechtávajú nad poznámkami svojich priateľov.
Každopádne dnes tu chýba ten najhlavnejší. Pán vedúci, ktorý sa snaží vždy nejakým spôsobom urobiť prítomným dobrú náladu. S ničím si nerobí ťažkú hlavu. Ak aj nastane nejaký problém, rieši ho priamo, bez zbytočných excesov. Príležitostne si vypije so známymi zákazníkmi. Vtedy chytí do ruky mikrofón, pustí si CD „Balíček karet“, a karaoke šou je na svete. Zapojiť sa môžu aj prítomní zabávajúci sa „diváci“.
El Paso je pohostinné. Veď aj z tohto dôvodu má veľa stálych zákazníkov. Medzi nich patrím aj ja. Chodím sem už dobré tri roky a skutočne si na nič nesťažujem.
Pred dvoma týždňami som bola v El Pase v Bratislave. No otras. Pivo zle načapované, presýtené, prechladené...Vystihujú to tri písmenká: F, U, J. Dizajn krčmy bol skutočne skvelý, ale ten „obsah“...veď už som vravela.
Takže El Paso odporúčam, ale len v Novom Meste nad Váhom. Ľutovať nebudete. Obsluha je skvelá a pivári si prídu na svoje.   

- Michaela Beňová -
25.05.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet