ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Pár dôležitých informácií o BAŽANT POHODE 2009

Pár dôležitých informácií o BAŽANT POHODE 2009

Pár dôležitých informácií o BAŽANT POHODE 2009

Tu nájdete zopár užitočných informácií ako časy, ceny, ako na festival a čo ta čaká.


Otvorenie stanového mestečka a parkoviska – štvrtok 18.00 hod., zatvorenie – nedeľa 16.00 hod.
Stanové tábory sa otvárajú 16. 7. o 18.00 hod. Na festival premáva kyvadlovka z trenčianskej železničnej stanice. Celý festivalový areál sa otvára vo štvrtok 16. 7. o 20.00 hod., následne bude po štvrtkovom programe o 02.00 hod. opäť uzavretý a otvorený znovu v piatok 17. 7. o 09.00 hod., sobotňajšie lístky vstupujú do platnosti 18. 7. od 08.00 hod. Odchod návštevníkov v nedeľu, zatváranie jednotlivých festivalových priestorov 12.00 – 16.00 hod. Uzavretie areálu v nedeľu 19. 7. o 16.00 hod.

Nechce sa vám cestovať so stanom a teda niekoľkými kilogramami navyše? Nechce sa vám stan kupovať, alebo si ho požičiavať od známych? Nechce sa vám stan stavať, trápiť sa s tým, že každý rok chýba viac a viac kolíkov? Máte zlomené tyčky a prepálenú podlahu? Nechce sa vám baliť stan a potom ho pracne vetrať a čistiť? Potom je oddychová zóna Kempingski presne pre vás! Priestranné stany v prehľadnom a stráženom stanovom mestečku s obmedzenou kapacitou, recepcia ako v klasickom hoteli, spanie priamo v areáli festivalu. Okrem toho na vás čaká množstvo ďaľších skvelých služieb.
Stan si môžete rezervovať na www.kempingski.com
Ceny v stanovom mestečku KEMPINGSKI na festivale BAŽANT POHODA budú za prenájom stanu pre dve osoby:
1 deň:12 eur / 361, 50 Skk
2 dni: 18 eur / 542,30 Skk
3 dni: 24 eur / 723,- Skk
Cena zahrňuje: prenájom stanu pre dvoch, 2x deka,  2x karimatka, budenie na želané koncerty navyše stan bude v oplotenom areáli s vlastnou sbskou, do ktorého budú mať vstup len ubytovaní hostia, čiže vaše veci budú v bezpečí.

Kyvadlovka začne na trenčianske letisko premávať od štvrtka 16:00 do nedele.
Štartuje na Hlavnej stanici, stojí ešte aj na Hasicskej ulici a potom až pred bránami festivalu, spät bude chodiť po rovnakej trase. V najsilnejších hodinách sa bude jazdiť každých desať minút, v noci každú hodinu. Kyvadlovka je v nedeľu naplánovaná premávať až do 16.00, kedy musí byt areál festivalu prázdny. Pre cestujúcich špeciálnymi vlakmi budú v nedeľu pristavené autobusy kyvadlovky priamo pred Bažant stageom, pred nastúpením sa musia preukázať miestenkovým lístkom na Bažant Expres alebo Interface Expres. Cena kyvadlovky pre všetkých cestujucich je 50 centov. Taktiež budú posilnené vlaky a idú aj špeciálne autobusy.
Lístky sa predávajú v sieti Ticketportal.

Kedže sa začína už štvrtok tu je pár informácií o programe.
Štvrtkový warm up, to nebude len koncert Basement Jaxx a spoločného vystúpenia britského Royal Choral Society a košického Zboru Sv. Cecílie pri Dóme Sv. Alžbety na hlavnom Bažant stagei. Naplno sa rozbehne aj program v O2 Bubble stane, kde od 20:30 zahrajú Vili:am, Toni Granko a The Swan Bride. O polnoci si program pripravila neziskovka Voices, po nich budú mixovat Demeter a Mizzi z Rádia_FM. Ale „len" do tretej, aby ste sa aj trošku vyspali, ved treba vydržat aj piatok a sobotu..
Počas štvrtkovej noci bude fungovat aj Bažant kinematograf.
Medzi festivalovými zahrievačkami bude dvojica filmov. A to hudobný dokument Marcela Nevína Pohoda 08. Potom príde na rad česká oddychovka – film Bobule.

Otázky, ktoré zaujímajú takmer všetkých návštevníkov festivalu sú vyriešené.
Aká bude cena piva? Za pollitra Zlatého Bažanta zaplatíte 1 euro, rovnako bude stát aj čapovaná a flašková Kofola a čisté aj ochutené minerálky Rajec. Za pollitrovú flaškovú Vineu, Top Topic a rôzne druhy džúsov zaplatíte 1,20 eura, plechovka Nescafé bude stát 2 eurá.

Vďaka hlavnému mediálnemu partnerovi zoznam.sk bude na trenčianskom letisku wifi pokrytie. Samozrejmostou je už aj Internet pavilón, ktorý bude umiestnený priamo v srdci festivalu len kúsok od hlavného Bažant stageu. Návštevníkom bude k dispozícii nonstop.

Rádio_FM pripravilo pre návštevníkov Bažant Pohody nielen hudobný stage, ale daruje im zadarmo aj veľa dobrej muziky. "Stačí sa zastaviť v Rádio Devin/Rádio_FM stagei a zobrať si hudbu so sebou" hovorí riaditelľ stanice Dušan Vanco. Pod označením Music Take Away_FM sa ukrýva možnost skopírovať si hudbu na vlastné ľubovolné prenosné USB zariadenie. Rovnomenná kompilácia pripravená pre festival bude obsahovať exkluzívne, doposiaľ nevydané skladby od kapiel, ktoré sa predstavia na pódiu. Do slovenského výberu prispeli Billy Barman, The Uniques, Isobutane a další domáci interpreti.

Ak budete mať záujem vyrobiť si z odpadových materiálov šperky alebo sa cez softvér pohrať s vlastným hlasom, treba zájsť do EuroCreative Space, nového priestoru na Bažant Pohode, ktorý organizujeme v rámci Európskeho roka tvorivosti a inovácie v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku. V stane budú aj dalšie netradičné workshopy - výroba recyklovatelných príborov z tradiťných materiálov Slovenska, výroba vlastného Pohoda vejára, tanečné relaxačné techniky či výroba prstových bábok.

A to je len malá časť toho čo ponúkne tohtoročná Bažant Pohoda.
Tak neváchaj a prídi si užiť celý svet plný pohody.

viac info na www.pohodafestival.sk

- redakcia -
26.06.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet