ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Druhý deň Open Jazz Fest ´09

Druhý deň Open Jazz Fest ´09

Druhý deň Open Jazz Fest ´09

Sobotný jazzový večer otvorila Hanka Gregušová a jej quartett. Hankin spev sprevádza klavír, kontrabas a bicie. Hanka Gregušová Quartett sa zameriava na obľúbenú prevzatú i vlastnú jazzovú tvorbu. Príjemne zamatový hlas interpretky a originálne prostredie vykúzlili souljazzovú pláž na Zelenej vode.


Hanka Gregušová sa na toto vystúpenie veľmi tešila. Podľa jej slov sa na Open Jazz Feste stretla s fantastickým publikom. Okolo pódia neboli len sediaci diváci, ale aj obdivovatelia plaviaci sa po hladine jazera. Všetci sa nechali uniesť jej hlboko položeným, ľahko zastretým altom. Po skončení vystúpenia sa speváčka vyjadrila, že si veľmi užila krásny koncert.
S príchodom noci vstúpilo na pódium Peter Sárik Trio. Formácia vznikla z úspešných hudobníkov maďarskej jazzovej scény. Piano, bass a bicie sa rozozvučali veľmi dynamickými skladbami. Bola to akási zmes latina, mainstreamu a moderného jazzu. Publikum sa vďaka týmto pánom dostalo do varu. Po skončení koncertu ich návštevníci festivalu zahrnuli veľkými ováciami. Len kvôli časovej tiesni nemohli zahrať prídavok, ktorý si publikum vyžadovalo.
Nasledoval koncert Marián Ševčík Quintett feat. Radovan Tariška & Harry Sokal. Väčšinu repertoáru tohto projektu tvoria skladby a aranžmány Pawela Wlosoka. Jeho klavír sprevádzajú saxofóny, bicie a kontrabas. Projekt vznikol v roku 2008. Headlinermi sú dvaja saxofonisti rozdielnej generácie.
Z Komárna prišiel na Open Jazz Fest výnimočný talent jazzovej scény Dávid Hodek. 11-ročný hudobník si tu zahral s dvomi špičkovými maďarskými jazzmanmi Viktorom Hársom a Oláhom „Tzumo“ Arpádom. Jeho bicie sprevádzal kontrabas a klavír.
O polnoci sa rozozvučalo basové peklo. Jazzfunkový nárez mal názov Juraj Grilák projekt: „Bass Inferno“. Juraj Grilák a Robert Vizvári sú špičkový kontrabasisti Slovenskej filharmónie, ktorí majú záľubu v hre na basgitaru. Ich basové gitary tu sprevádzal keyboard, bice a gitara.
Na tých návštevníkov, ktorí zostali aj po basovom pekle, čakalo prekvapenie ...

! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! !

Facebook

- redakcia -
02.08.2009

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet