ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Usain Bolt šprintuje v rytme reggae

Usain Bolt šprintuje v rytme reggae

Usain Bolt šprintuje v rytme reggae

Fenomenálny jamajský šprintér a držiteľ dvoch svetových rekordov sa netají svojou láskou k reggae. Dokázal to na Vip party po berlínskom atletickom šmapionáte.


Najprv neodolal povzbudzovaniu publika a vystúpil na pódium spoločne s hviezdnym Roots Manuva. Neskôr sa sám postavil za mixpult a predviedol rozvášnenému davu svoje djské schopnosti. „Toto je hudba, ktorá sa hrá u nás!“ Vyjadril sa Bolt predtým ako sa z reprodukturov rozozneli tóny jeho obľúbeného reggae.

 

Posledný augstový víkend budete mať príležitosť zažiť jamajskú atmosféru aj na Slovensku. Počas reggae festivalu Uprising, ktorý sa uskutoční 28. a 29.augusta na bratislavských Zlatých Pieskoch, výstupi okrem vyšsie spomenutého Roots Manuvu aj ďalší obľúbený Boltov spevák jamajčan Fantan Mojah. Usainov šprintérsky kolega Asafa Powell zas odmalička počúva Ska, ktorého najznámejšími predstavitelia sú The Skatalites. Sobotný večer bude patriť práve ich vystúpeniu.

 

Okrem kvalitnej hudby v podaní viac ako 50 interpretov z celého sveta bude pre návštevníkov pripravených aj množstvo spriedných podujatí ako futbalový turnaj, graffiti, U-rampa, capoeira, škola dancehallu, dancehall battle, ale aj pravá jamajská kuchyňa.

VIDEO . Usain Bolt and Roots Manuva
 

http://www.youtube.com/watch?v=20QUuwCKNn4

viac na > http://www.uprising.sk/

 

Facebook

- Sveťo Moravčík -
26.08.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet