ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Uprising reggae festival 2009 - report

Uprising reggae festival 2009 - report

Uprising reggae festival 2009 - report

Posledný augustový víkend sa v bratislavskom areáli Zlaté Piesky uskutočnil druhý ročník Uprising reggae festivalu. V dňoch 28. a 29. augusta sa tu stretli nielen popredné osobnosti reggae a hiphopovej scény, ale aj mnohí priaznivci tejto hudby.


Podľa posledných informácií návštevnosť prekročila hranicu 13 000 ľudí. Organizátori pripravili tri pódiá- Main stage, Dancehall stage a King stage. Na troch pódiách sa počas dvoch dní vystriedalo viac ako 50 interpretov.  Nechýbali ani sprievodné atrakcie ako futbalový či volejbalový turnaj, U - rampa, capoiera, workshopy, grafiti stena.

 

Prvý deň začínal program na hlavnom pódiu o 17,30 vystúpením českej legendy Švihadlo s charizmatickým jamajským frotmanom. Spojenie United Flavour & AMO dostalo do varu zrejme každého návštevníka. Energetická španielka Carmen bola naozaj neopísateľná. S Flavour Band vystúpil aj britský YT, ktorý má momentálne vonku nový album Born Inna Babylon. Po 22,00 hodine vystúpil jeden z najuznávanejších objavov súčasnej reggae scény, jamajský talent Fantan Mojah. Piatkový večer zavŕšila na hlavnom pódiu dubová ikona Mad Proffesor so svojou kapelou Arrive Posse a hosťom Earl 16. Na ďalších dvoch pódiách pokračovala zábava do skorých ranných hodín. Na Dancehall pódiu vystúpili v piatok, napríklad Skandy, JR. Brown, Kya Bamba, ... a na Kings pódiu to boli, napríklad Stroho, Ragga Mafia, Raggaultras, ... I keď cez deň to tak vôbec nevyzeralo, nadránom začalo pršať a mnohí opustili areál Zlatých Pieskov skôr ako mali v pláne.

 

Sobotné ráno sa nieslo v znamení dažďa. Všetci dúfali, že než vystúpi prvá sobotná skupina, Mango Molas, vyjasní sa. Nevyjasnilo sa, ale aspoň prestalo pršať. Táto populárna slovenská latino formácia zobudila aj posledných spiacich v stanovom mestečku. Ďalšou skupinou sobotného popoludnia bolo tiež slovenské latino zoskupenie La3no Cubano. Po nich vybehli na scénu domáci raperi Vec a Zverina. Po 18,00 prišiel mladý Brit Deadly Hunta aj so skupinou Uppercut Band, ktorí predviedli spojenie prvkov reggae, dancehallu a hip- hopu. Jedným z headlinerov tohto ročníka boli The Skatalites, ktorí sú považovaný za zakladateľov hudobného štýlu- ska. Týchto, ako sa očakávalo, privítala zaplnená plocha pod hlavným pódiom. Ich repertoár sa skladal z výberu toho najlepšieho z ich 27- ich albumov. Irie Révoltés ponúkli chytľavý mix dancehallu, reggae, hiphopu a soulu okorenený štipkou ska. Najsilnejší sú však Irie Revoltes na pódiu. Nákazlivý rytmus, bezprostredná komunikácia s publikom ale hlavne živelná show sa preniesli aj do hľadiska. K vrcholom sobotného programu patril Roots Manuva, britský raper, ktorý s ľahkosťou spája niekoľko hudobných štýlov. Druhý deň a teda aj celý Uprising reggae festival 2009 ukončila talianska formácia Franziska. Na Dancehall pódiu vystúpili v sobotu, napríklad Thema, Dozzzer, Dubtafari, Mystic Mc, ... a na Kings pódiu to boli, napríklad Duroshik, Shutocoo, či Radikal Guru,...

! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !

Facebook

- LL team -
31.08.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet