ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Filmový festival inakosti 2009

Filmový festival inakosti 2009

Filmový festival inakosti 2009

„Prečo som sa rozhodla podporiť tento festival? Otázka by skôr mala znieť: Prečo nie? Iný pohľad, iný názor, iné cítenie ma vždy inšpirujú, zaujímajú, obohacujú. Keby sme boli všetci rovnakí, svet by bol menej zaujímavý, menej pestrý, menej farebný – skrátka, šedivý a nudný. A možno aj horší. Inakosť posúva svet dopredu. Vitajte na Filmovom festivale inakosti.“ Zuzana Kronerová, patrónka festivalu.


Filmový festival inakosti 2009 – prehliadka filmov s gejskou a lesbickou tematikou – sa bude konať vo filmovom klube 35mm na pôde Filmovej a televíznej fakulty VŠMU v Bratislave. Festival začne v stredu 30. 9. a potrvá do nedele 4. 10. Diváci si budú môcť pozrieť v dvoch kinosálach viac než 30 celovečerných a krátkych filmov zo sedemnástich krajín sveta vrátane Slovenska.
Festival svojim patronátom zaštítila Zuzana Kronerová, ktorá odohrá Zlomatku v sprievodnom podujatí Divadla Astorka. Ďalším sprievodným podujatím bude putovný kurátorský projekt Homosexualita a umenie 1800 – 2000 v priestoroch Photoportgallery (Grösslingova 21). Festival organizuje Iniciatíva Inakosť s podporou dobrovoľníkov a dobrovoľníčok.

- Iniciatíva Inakosť -
09.09.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet