ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Miesto pre Váš domov – cenová bomba!

Miesto pre Váš domov – cenová bomba!

Miesto pre Váš domov – cenová bomba!

Ak sa zaujímate o kúpu stavebného pozemku v okolí Nového Mesta nad Váhom, určite ste prekvapení, koľko pýtajú predávajúci za svoje pozemky. Kríza oslavuje prvé výročie a majitelia záhrad, sadov, či rolí požadujú od 20 do 40 €/m2. Stavebným pozemkom však nie je akákoľvek parcela označená územným plánom ako IBV! Nevyhnutnosťou je dopravná dostupnosť a samozrejme inžinierske siete, ktoré sú v blízkosti.


Koncom leta zahájila spoločnosť centrumbývania.info projekt s názvom „Miesto pre Váš domov“. Očakávame precedens, ktorý prispeje k zreálneniu cien. Realizuje sa v juhovýchodnej časti obce Bošáca. Budúci majitelia sa môžu tešiť na bývanie v príjemnej lokalite.
Nad Bošácou sa vypína vrch Lysica (545m), odkiaľ za dobrej viditeľnosti vidno Trenčín. Na úpätí tohto kopca sa nachádza osada Rolincová. V jej blízkosti sa robili vykopávky – na Hradiščách. Na tomto kopci je aj lyžiarsky vlek o dĺžke 400 metrov, prístupný aj z obce Zemianske Podhradie. V okolí obce vyvierajú pramene s vynikajúcou vodou.
Cieľom projektu „Miesto pre Váš domov“ je ponúknuť (skutočné) stavebné pozemky neďaleko okresného mesta za reálnu cenu. Ide o 22 pozemkov s rozlohou od 6 do 10 árov. Pozdĺž pozemkov vedie cesta do neďalekých Haluzíc. Tak ako naznačuje názov článku, je to cenová bomba v našom regióne => od 14,- €/m2 do 19,- €/m2. Dokončenie diela je naplánované na druhý kvartál roku 2010.
V blízkosti miesta realizácie je najvýznamnejšia kultúrno–historická pamiatka obce. Je to katolícky barokový kostol z roku 1729 – 1733 s nástennou maľbou, ktorú vytvoril v roku 1906 slovenský maliar Jozef Hanula. V obci môžeme vidieť niekoľko ďalších zaujímavých objektov ľudovej architektúry. V Bošáci sa od roku 1995 nachádza Múzeum Bošáckej doliny skanzenovitého typu.
V 18. – 19. storočí tu prekvitalo aj ovocinárstvo. Sušené ovocie, najmä slivky a hrušky, prepravovali povozmi k Váhu, nakladali na plte a odvážali na dolniaky až do Budapešti. Chýrna bola (a stále je!) najmä Bošácka slivovica. Meno Bošáckej slivovice sa snaží upevniť liehovarnícka firma Bošácka pálenica, ktorá sa nachádza v centre obce. Ešte roku 1816 boli v okolí obce vinohrady, o čom svedčia historické záznamy. Podľa tradície mali v Bošáci mnísi zvaní „ basáci “ drevený kláštor na pozemku zvaný „ Zarybník “. Predpokladá sa, že od nich pochádza názov obce.
V kancelárii spoločnosti centrumbývania.info v centre Nového Mesta nad Váhom sa môžete informovať podrobnejšie o tomto zaujímavom projekte. Stretnutie je vhodné dohodnúť telefonicky na čísle 0902 166 639.
- www.centrumbyvania.info - Miesto pre Váš domov -
23.09.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet