ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Ľudia potrebujú ľudí

Ľudia potrebujú ľudí

Ľudia potrebujú ľudí

Ak chcete stráviť príjemný a umelecky naplnený víkend, vyberte sa do Piešťan. V dňoch 2. a 3.10 sa v Hudobnom pavilóne piešťanského v parku uskutoční festival s názvom "Ľudia potrebujú ľudí". Svoje umenie na ňom predstavia interpreti z radov občanov so zdravotným postihnutím ako aj známe osobnosti slovenskej populárnej hudby.


Podujatie organizuje Národná rada so zdravotným postihnutím (NROZP v SR). Cieľom je priblížiť širokej verejnosti výnimočné schopnosti a nedocenené nadanie občanov so zdravotným postihnutím z celého Slovenska. Týmto spôsobom chceme napomôcť k odstráneniu stereotypov a predsudkom voči ľudom so zdravotným postihnutím.

Festival otvorí roková skupina ROCKAGE - All For Music. Ďalej vystúpi Peter Bažík spoločne s Andreou Súľovskou. Mimoriadne herecké schopnosti predvedie divadelný súbor nepočujúcich DIKO, nevidiaca speváčka Eva Baraníková, súbor zdravotne postihnutých žiakov Základnej umeleckej školy Jesenského z Bratislavy. Zaujímavé predstavenie pripravili divadelné súbory mentálne postihnutej mládeže Artest - Košice a Tanečný súbor Temperament z Prešova. Tanečnej skupine profesionálov WAC bude zaiste konkurovať skupina mladých vozíčkarov s názvom Len tak. Moderátori festivalu: Monika Kunkelová a Roman Paulech.
- Národná rada so zdravotným postihnutím -
28.09.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet