ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Adam Ďurica a skupina Zóna Dilemy

Adam Ďurica a skupina Zóna Dilemy

Adam Ďurica a skupina Zóna Dilemy

V piatok 16.10.2009 o 20:00 sa v Blue Note v Novom Meste nad Váhom uskutoční koncert Adama Ďuricu spoločne so skupinou Zóna Dilemy.


 

 

Adam Ďurica

 

Talentovaný spevák z Hlohovca. Jeho hudobné nadanie sa dostalo do povedomia po úspešnej účasti v Slovensko hľadá superstar 1.Viac ako rok po superstar vydal album s názvom Cukor a Soľ ,z ktorého piesne Tam kde slnko a Urob ma lepším môžete nájsť aj na výberovke SK HITY 3 a  SK HITY 4. Krstným otcom CD Cukor a Soľ sa stal Ivan Tásler. Medzi Adamove doterajšie úspechy patria napr.: absolvované úspešné turné s kapelami I.M.T. Smile a Desmod, české turné s kapelou Peha, spevácka spolupráca v piesni Patrí Len Nám na albume Niečo s nami je - skupiny I.M.T. Smile - (pieseň Patrí len nám spieva Adam spolu s Táslerom, Cmoríkom a Tomečkom). K jeho doterajším úspechom treba zaradiť aj nomináciu v kategórii objav roka v udeľovaní ocenení Aurel za rok 2006 a zisk oceneia Objav Roka v ankete Zlatý slávik 2008. Adam sa zúčastnil na nahrávaní albumu Jarove pesničky na počesť Jara Filipa. Po úspechu nového singla Bez Servítky v slovenských rádiách sa do povedomia dostala pesnicka Bolo tu fajn. V marci 2009 je Adam pozvaný ako hosť na turné skupiny Komajota. Následne v Máji 2009 vyhráva prestížne ocenenie na poľskom festivale v Rzeszówe (v porote bol okrem iných kapacít aj Peter Lipa).

 

Viac o Adamovi a jeho skupine sa dozviete na www.adamdurica.com ,alebo na http://bandzone.cz/adamduricaband , kde si môžete vypočuť novú tvorbu a aj pesničky z albumu Cukor a Soľ.

 


ZÓNA DILEMY

rock-pop/big-beat, Žilina

 

.. hudobná skupina známa predovšetkým v Žiline. Verejne začala vystupovať v r.2005, pravidelne od r.2008. V dnešnej zostave vystupuje od mája 2009. "Zóna dilemy" je terminus technikus dopravného inžinierstva, ktorý hovorí o stave mysle šoféra vchádzajúceho do križovatky so svetelnou signalizáciou v momente, keď sa zmení zelená na oranžovú - vtedy má dilemu, či brzdiť alebo pridať..

 

V repertoári skupiny sú len vlastné piesne. Autorsky sa na nich podieľajú hlavne Matúš Kováč a Martin Korenko, ktorí prišli s nápadom založiť skupinu dávno predtým ako vedeli hrať na gitary. Chlapci majú radosť z každého vystúpenia, kde sa publikum cíti spokojne a má úsmev na tvári, vtedy je to krásne..

 

Info o skupine: - http://bandzone.cz/zonadilemy

- http://www.zonadilemy.sk/

 

 

- redakcia -
13.10.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet