ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Hlavná téma: ANTIKAMPAŇ

Hlavná téma: ANTIKAMPAŇ

Hlavná téma: ANTIKAMPAŇ

Cez víkend budú voľby do zastupiteľstiev samosprávnych krajov. Keďže volebný zákon zakazuje prezentáciu v rádiu a televízii, sme bombardovaný letákmi, plagátmi a billboardmi. Priestor je aj v regionálnej tlači, no najatraktívnejšou možnosťou je predsa len web. Tam sa rozvinuli kreatívne antikampane.


Krajským voľbám chýbajú témy. Voliča majú zaujať málovraviace všeobecné heslá. Volič však zostáva pasívny tak ako počas celého volebného obdobia a voľby budú toho odzrkadlením. Pri mizivej volebnej účasti sa nepredpokladá dramatická výmena v riadiacich funkciách krajských samospráv.
Najaktívnejší sú odporcovia súčasných županov a poslancov. Tí neváhajú investovať kopu času aj peňazí do antikampaní. Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja má dokonca dve webové antikampane => sedlackovci.sk a hrobarkraja.sk. Jeho nepriaznivci mu vyčítajú najväčšiu zadlženosť nášho kraja (až 88,- €/občan). Nepáči sa im slabé čerpanie eurofondov, zamestnanie vlastnej manželky vo vrcholnej funkcii na úrade TSK atď.
Sociológovia však tvrdia, že tí občania, ktorí prídu k voľbám, sa budú rozhodovať na základe straníckej príslušnosti. Vládna koalícia má jasne navrch, SMER a HZDS-ĽS sa spojili na kandidátkach a už teraz sú výsledky jasné.

- redakcia -
08.11.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet