ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Topvar opúšťa Topoľčany

Topvar opúšťa Topoľčany

Topvar opúšťa Topoľčany

SABMiller v tomto týždni informoval zamestnancov Pivovaru Topvar a odborové organizácie, že v budúcom roku plánuje ukončiť výrobu v tomto závode. Stane sa tak 28. februára 2010. Pivo značky Topvar sa potom bude variť vo Veľkom Šariši.


Spoločnosť prepustí približne 177 zamestnancov. Ostatní v Topoľčanoch zostanú ako administratívna podpora a obchodno-distribučné centrum SABMiller. Ak bude v budúcnosti potrebné zvýšiť stavy v šarišskom závode, firma uprednostní ľudí zo závodu v Topoľčanoch. Prepusteným spoločnosť prisľúbila odstupné nad rámec Zákonníka práce.

Pivovary Topvar mali v roku 2008 viac ako tretinový podiel výroby v SR. Pivo sa v topoľčianskom pivovare vyrába už od roku 1964. Ešte v máji 2007 oslavoval 20 miliónty predaný hektoliter piva Topvar. V súčasnosti vyrábajú pivo značiek Topvar, Šariš, Smädný mních, Pilsner Urquell, Velkopopovický Kozel, Gambrinus a nealkoholické pivo Radegast Birell.

"Spoločnosť Pivovary Topvar by chcela zdôrazniť, že zostáva aktívne pôsobiť na slovenskom pivnom trhu a bude aj naďalej vyrábať a ponúkať svojim zákazníkom a spotrebiteľom pivá vysokej kvality, vrátane značky Topvar." - vyhlásenie spoločnosti.

- redakcia -
21.11.2009

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet