ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Medzi Trenčínom a Piešťanami

Medzi Trenčínom a Piešťanami

Medzi Trenčínom a Piešťanami

Nedávno Slovenskom prebehla správa o tom, že niekto prestriekal tabule nášho mesta a dal tým reálny priechod svojej docela vtipnej myšlienke.. Nové Mesto nad Váhom sa „premenovalo“ na „Medzi Trenčínom a Piešťanami“.


Autor sa zatiaľ - čo ja viem - neprihlásil k svojmu dielu; názorov na motiváciu k tomuto činu už bolo tiež veľa, ale čo ma najviac udivilo je to, že prestriekané tabule sú - i po niekoľkých týždňoch - stále netknuté a stále hlásajú, že sme medzi „Trenčínom a Piešťanami“!!

Práve po prebiehajúcich voľbách do VÚC a pri jednej z týchto tabúľ som si spomenul na mnohých bývalých, ale najmä – na súčastných a budúcich kanditátov do mestského zastupiteľstva, ktorí  vždy tak vehementne hlásali a hlásajú, ako milujú naše mesto, ako ho poznajú a chcú mu len to najlepšie.. Človek by až veril, že keby malo naše mesto pohlavné orgány, tak sa naň - samou tou láskou a roztúžením – vrhnú a pomilujú ho. :)

Žiaľ, pravda je iná, o čom ma presviedčajú aj oné tabule..  V okamihu, kedy boj o „korýtka“ ustane – mesto ako keby ich nezaujímalo. Je pre mňa až prekvapujúce, že nikto z nich nevyužil tak lákavej šance urobiť si reklamu do budúcna (najmä tí, ktorí fakt pre mesto ešte nič neurobili)  – nechytil bielu farbu, čierny sprej, šablónu a nevydal sa, napr. v sprievode TV Pohoda, zachraňovať česť svojho mesta, ktoré tak moc pozná a nadovšetko mu na ňom záleží..      On sám a „na vlastné triko“. :)

Aspoň do doby než sa vyrobia nové tabule, by boli tak narýchlo ošetrené tie súčastné – poškodené. Hádam by to pánom od bezpečnosti, či iným orgánom, nevadilo? Zaujímalo by ma, či sú vôbec nové tabule, resp. stagnujúca náprava, už objednané.

Ako som už naznačil.. Prvé dni to bola sranda, ale teraz je to už hanba!!

Som poctivým platiteľom daní, po novom – aj voličom, naše mesto mám rád a preto touto cestou prosím tých, na ktorých som narážal – „pohnite riťou“! Nech sa nám - ľudovejšie povedané - za čas nesmeje „každý vidlák, kerému čumí slama z gumákov“, že sme „medzitrenčínomapiešťancami“. :(

Facebook

- Yogi411 -
23.11.2009

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet