ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2009 > > Môže marihuana zničiť život?

Môže marihuana zničiť život?

Môže marihuana zničiť život?

..Takto nedávno stála otázka v televíznej talkshow, kde sa opäť preberala konopa a kde opäť nechýbali zavádzajúce a nepresné perly! Neušlo mi, že otázka marihuany sa v poslednej dobe preberá dosť často. Neviem, či k tomu neprispel aj nový český zákon ohľadne drog. Zväčša systém zaraďuje príspevky o lapaní pestovateľov v čase sejby a zberu konopy – možno ako odradzujúci „bububu“ príklad. Tentokrát sa termín trochu pretiahol.


 

Relácia mala prizvaných hostí, ako zo strany mládeže, tak i „odborníka“ z lekárskeho prostredia, ktorý stál v opozícii ku konope. Už názov témy: „Môže marihuana zničiť život?“ mi prišiel hodne zavádzajúci a účelový! Isteže inteligentný človek – znalý reálnej problematiky (nie ten, kto si myslí, že vie) odpovie: „Áno“. To je jasné. Marihuana, tak isto ako mnoho iných vecí, môže pri neumiernenom a nerozumnom požívaní zničiť život. Zväčša však život týmto ľuďom ničia tí, ktorí nastolujú takúto účelovú otázku. Skôr mladíkovi zničí život polícia a následný vyhadzov zo školy, ako samotný decht. O účelovo skonštruovanom blábole, že marihuana je vstupnou bránou do sveta tvrdých drog som už písal v článku „Conope Canabis“.

Zničiť život nám môže aj nechránený sex – zakážeme ho? Alkohol, cigarety, prejedanie sa.. Sú tieto veci zakázané? Pán doktor tam vyťahoval rakovinu hrtana, pľúc.. Bežné veci u fajčiarov legálneho tabaku, na ktorého predaji si štát ešte k tomu pekne „naryžuje“. Tak isto, ako sa nájdu neumiernenci v požívaní kávy, cigariet, alkoholu, čokolády...., nájdu sa i pri konope. Tak isto, ako nájdeme medzi ľuďmi takých, ktorým fajčenie konopy škodí viac ako iným – tak isto nájdeme ľudí, ktorým škodí viac ako ostatným, napríklad jedenie chleba (celiakia). Je zakázaná napríklad zmieňovaná čokoláda, len pre to ,že sa ňou niekto vykŕmil temer k infarktu, alebo že je vážnou hrozbou pre cukrovkárov?! Vídame v televízii lapených milovníkov čokolády, ktorí si na čiernom trhu kúpili Študentskú pečať, lebo mali na ňu chuť?! ..Vídame v správach policajtov, ako v gumových rukaviciach zabavujú tabuľky mliečnej čokolády pre dôkazné účely?! ..Labužníkov - kľačiacich s rukami za hlavou - s čokoládou kol úst?! Nemôžeme predsa vyťahovať, ako príklad trebárs schizofrenika, ktorý si dá jointa a potom mu z toho „rupne v bedni“! Častokrát sú účinky konopy zamieňané s účinkami iných – nebezpečnejších drog! Pán doktor tam tiež menoval jasné účinky amfetamínov (nepokoj, zväčšené zrenice, paranoja..). Je možné, že natrafil na predisponovného človeka (ako som spomínal na príklade so schizofrenikom), ale tak isto je pravdepodobné, že to niekto prehnal s „perníkom“ a bál sa oficiálne priznať k užívaniu tvrdých drog – tak to zvalil na konopu. Poznám také prípady.

Keď sa pánovi doktorovi predsunuli overené fakty o liečivosti konopy – nepoprel ich, ale „zaklincoval“ to prehlásením typu: „Načo sa liečiť marihuanou, keď tu máme radu moderných liekov.“. Čo dodať.., radšej sa ládujte chémiou, než bylinkami. Farmaceutické lobby mi je dávno jasné, ale takúto priamu „vodu na mlyn“ málokedy chyrovať. Pán doktor sa v brojení proti konope ani na chvíľu nevzdával.

Pokiaľ chceme zákaz konopy stavať na takýchto pilieroch (a nie na slobodnom a rozumnom uvážení) – je jasné, že zákaz je iba účelovo vykonštruovaný. Napriek jeho „deravosti“ je posilovaný masami neznalých, („naočkovaných“ spoločenskými dogmami), často i v radách kvázi odborníkov. Logiku či spravodlivosť tu nenájdeme.

Na otázku, či môže marihuana zničiť život, odpovedám : „Áno, môže.. Tak isto ako blbci, ktorí z nej robia nadrozmerného strašiaka.“.

 

Facebook
- Yogi411 -
20.12.2009

Fotogaléria

Cannabis

Môže marihuana zničiť život?


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet