ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > Kult s názvom Beckovské Slávnosti

Kult s názvom Beckovské Slávnosti

Kult s názvom Beckovské Slávnosti

Už po 10. krát sa v malebnej obci Beckov, vzdialenej 6 km od Nového Mesta nad Váhom, uskutoční jedno z najkultovejších podujatí na Slovensku - Beckovské Slávnosti. Tento ročník bude nielen jubilejný, ale aj trochu iný. Organizátori sa rozhodli, aj napriek finančnej a hospodárskej kríze rozšíriť spektrum atrakcií a ešte aj znížiť vstupné.


Len za 4,- € (v predpredaji) bude možné počas troch dní - 9., 10. a 11. júla 2010 sa nielen započúvať na hudobnom pódiu do skvelých slovenských skupín GLADIÁTOR, POLEMIC, Fuera Fondo a ďalších, ale aj vzhliadnuť, či zapojiť sa do množstva najrôznejších atrakcií.
Ako každý rok, aj tento zaplnia dedinu remeselníci s ich výrobkami, ktoré  si môžete zakúpiť, či obzrieť ich výrobu. Rovno pod skalným bralom hradu Beckov Vás uchvátia stredoveké šermiarske súboje, reprodukcie dobovej vojny a workshopy  pre deti a rodičov v podaní Bludných rytierov.
Novinkou Beckovských Slávností 2010 budú Majstrovstvá Sveta v hode vidlami s názvom VIDLOMET, na ktorých má šancu každý z prihlásených, stať sa majstrom sveta. Tento netradičný šport si za 5 rokov svojej existencie získal mnoho fanúšikov a je jednou z hlavných atrakcií Agokomplexu v Nitre.
Ďalšou novinkou budú okrem netradičného kopania futbalových pokutových kopov aj tradičné diskusné fóra, kde prebehnú prezentácie na rôzne témy ako napr. cestovanie - v podaní známeho slovenského cestovateľa a rodáka z Beckova Petra Ondrejoviča alias Becka, ďalej témy ako - vikingská kuchyňa, horská cykloturistika, jaskyniarstvo a iné.
Záverečný deň sa bude niesť v pokojnej atmosfére dobového remeselného jarmoku, svätej omše v miestnom kostole, dychovej hudby a prestížneho futbalového stretnutia Beckov and friends proti výberu sveta. Samozrejme, že nebude  chýbať  ani chutné občerstvenie pre všetky mlsné jazýčky ...
V minulých rokoch navštívilo Beckovské slávnosti mnoho  návštevníkov, ktorým sa akcia zapáčila a odchádzali s peknými zážitkami. Príďte sa presvedčiť, že aj v tomto roku naplnia Beckovské Slávnosti vaše očakávania. Znovuoživením tradície hodláme oživiť Ducha miesta (genius loci Beckov).

- tlačová správa -
18.04.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet