ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > Fotografická súťaž o živote gejských a lesbických párov

Fotografická súťaž o živote gejských a lesbických párov

Fotografická súťaž o živote gejských a lesbických párov

Láska je láska – to je téma súťaže pre amatérske fotografky a fotografov, ktorú vyhlasuje Iniciatíva Inakosť v rámci Filmového festivalu inakosti 2010.


Cieľom je zachytiť život lesbických a gejských párov v rôznych podobách. Súťaž štartuje 1. mája a uzávierka je 15. júla. Podrobné pravidlá a prihlasovací formulár možno nájsť na webstránke Filmového festivalu inakosti www.ffi.sk.

 


 

Naším cieľom je pritiahnuť pozornosť na vzťahy lesbických a gejských párov, zviditeľniť ich. Takéto vzťahy sú totiž bežnou realitou, ale žiaľ málo poznanou, často skrývanou – hlavne na Slovensku. V Česku s niekoľkými stovkami registrovaných párov je už situácia predsa len iná – aj preto sme zvedaví na kontrast snímok z oboch krajín,“ komentoval zámer súťaže riaditeľ FFi Ján Benec.

 


 

Ako sa ďalej vyjadril, „dúfame, že súťaž zaujme fotografky a fotografov bez ohľadu na ich orientáciu a tiež, že bude motivovať samotných gejov a lesby k tomu, aby sa otvorenejšie tešili zo svojej lásky.“

 

Mená víťaziek a víťazov budú vyhlásené 13. septembra, teda necelé dva týždne pred začiatkom Filmového festivalu inakosti. Najlepšie fotografie budú odmenené cenami od partnerov súťaže a vystavené počas festivalu, teda od 29. 9. do 3. 10. 2010 v Bratislave.

 

Partnermi súťaže sú: nákupný portál Gorila.sk, kníhkupectvo Artforum, fotografický portál Fototip.sk, úplne iný portál Colourplanet.cz a komunikačná sieť QPeople.


Filmový festival inakosti, 29. 9. – 3. 10. 2010, Bratislava

 

- -
26.04.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet