ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > VIDLOMET 2010 na Beckovských Slávnostiach – CHARITATÍVNE

VIDLOMET 2010 na Beckovských Slávnostiach – CHARITATÍVNE

VIDLOMET 2010 na Beckovských Slávnostiach – CHARITATÍVNE

VIDLOMET, majstrovstvá sveta v hode vidlami 3. generácie vznikol pred pár rokmi práve na Slovensku a za krátky čas prenikol do povedomia aj v zahraničí. Po primáte "Top šport" v AGRO sektore, je na najlepšej ceste stať sa našim najznámejším netradičným športom.


Dohoda medzi najväčšou svetovou organizáciou pomáhajúcou deťom po celom svete UNICEF a VIDLOMETOM sa stala v súčasnosti realitou. Už teraz v mesiaci Júl poputuje výťažok z VIDLOMETU na dopravu vakcín proti novorodeneckému tetanu a samotné zaočkovanie do Laosu.
VIDLOMET, majstrovstvá sveta v hode vidlami 3. generácie sa uskutoční tento rok počas Beckovských Slávností v obci Beckov pri Novom Meste nad Váhom. Zúčastniť a zahádzať si vidlami  môže každý.
Počas troch dní- 9.10.11. júla 2010 sa na hudobnom pódiu vystriedajú populárne hudobné skupiny GLADIÁTOR, POLEMIC, Fuera Fondo, Slniečko. Nebude chýbať ani množstvo najrôznejších atrakcií.

Ako každý rok, aj tento zaplnia Beckov remeselníci s výrobkami, ktoré  si môžete zakúpiť, či obzrieť ich výrobu na vlastné oči. Priamo  pod skalným bralom hradu Beckov vás uchvátia stredoveké šermiarske súboje, reprodukcie dobovej vojny a workshopy  pre deti a rodičov v podaní Bludných rytierov.

Novinkou Beckovských Slávností  budú okrem netradičného kopania futbalových pokutových kopov aj  diskusné fóra pod záštitou známeho slovenského cestovateľa a rodáka z Beckova pána Ondrejoviča alias Becka na témy vikingská kuchyňa,horská cykloturistika,jaskyniarstvo a mnohé ďalšie.

Záverečný deň sa bude niesť v pokojnej atmosfére dobového remeselného jarmoku, svätej omše v miestnom kostole,vystúpenia beckovského speváckeho zboru v  kláštore,dychovej hudby v podaní Bučkovanky,Skalanky a FS Máj a prestížneho futbalového stretnutia Beckov and friends proti výberu sveta. Samozrejme, že nebude  chýbať  ani chutné občerstvenie pre všetky mlsné jazýčky..

viac info na www.beckovskeslavnosti.sk
- redakcia -
10.06.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet