ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > Jamajský velikán Jah Mason je ďalšou hviezdou festivalu Uprising

Jamajský velikán Jah Mason je ďalšou hviezdou festivalu Uprising

Jamajský velikán Jah Mason je ďalšou hviezdou festivalu Uprising

Uprising je dvojdňový festival, zameraný na reggae a príbuzné hudby, okorenený tanečnými workshopmi, športovými aktivitami, a príjemným pobytom v prírode pri vode. Tohtoročný Uprising bude 27. a 28. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. Do zoznamu headlinerov tento týždeň pribudla rastafariánska legenda Jah Mason. Jamajský spevák a MC príde aj so živou doprovodnou kapelou House of Riddim.


Jah Mason je velikánom jamajskej reggae scény. Nahrávať začal pred dvadsiatimi rokmi s producentom Junior Reidom, ešte pod umeleckým pseudonymom Perry Mason. K tomuto menu sa dostal už ako dieťa – susedia ho začali volať podľa slávneho literárneho právnika vďaka jeho schopnosti vyargumentovať temer všetko. Mason sa pôvodne volá Andre Johnson, a pochádza zo štvrte Manchester Parish. Už niekoľko rokov uprednosťňuje vidiek pred mestom. Údajne preto, aby sa mohol rozprávať so stromami a zvieratami. Hľadá si svoj kľud, a meditáciou v prírode vyvažuje intezívne pobyty na festivaloch, štúdiách, a mestských kluboch. Je súčasťou Bobo Ashanti – práve po vstupe do tohto chýrneho rádu rastafariánskeho hnutia si zmenil umelecké krstné meno na Jah, a začal spolupracovať so svojim slávnym menovcom. Ten sa volá Jah Cure, a spolu vyprodukovali niekoľko hitových singlov. Jah Mason spolupracoval aj s Capletonovým producentom Davidom Houseom, na konte má niekoľko podarených albumov a hitov na legendárnych značkách Greensleeves Records a VP Records. Pre Jah Masona sú texty a ich obsah také isté dôležité ako hudba a vibrácie – ide o rešpektovaného umelca, ktorý dokáže originálne a agilne podať témy ako láska, revolúcia, spiritualita, a pátos. Jah Mason je na Jamajke nesmierne populárny, svedčí o tom aj záplava krstných mien, odzrkadľujúce jeho pevné postoje – niekde ho volajú Iron Mason, niekde aj Fire Mason. V každom prípade sme radi že na Uprising prijal pozvanie pravý a nekompromisný rastafarián, headliner jamajských reggaefestivalov.

 

 

 

Ďalšími potvrdenými headlinermi festivalu Uprising sú Alborosie, Panjabi MC, Dub Incorporation, Cornerstone Roots, Ras Charmer & Ginjah, Cali P, MC Zulu a Mungo's Hi-Fi Soundsystem. Dvojdňové permanentky sú v predaji v sieti Ticketportal.

 

 

 

www.uprising.sk

 

http://www.youtube.com/watch?v=OsKSsd40vCs

 

 

- redakcia -
23.06.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet