ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > BAŽANT POHODA 2010 - report štvrtok

BAŽANT POHODA 2010 - report štvrtok

Prinášame Vám prvé dojmy s tohtoročnej Bažant Pohody, ktorá sa včera začala


Vo štvrtok 8.7. sa na letisku v Trenčíne zišlo nespočetne veľa priaznivcov slnka, hudby, zábavy a pohody. Brány tohto ročnej Pohody sa mali otvoriť o 16,00. Parkovisko otvorili organizátori takmer o hodinu skôr ako pôvodne plánovali. Mnohí z "pohodových" nadšencov čakali na otvorenie festivalu už od predpoludnia. O 16,10 zaznel pokyn od šéfa festivalu Michala Kaščáka: " Otvárame festival." Brány festivalu sa síce otvorili, ale nastal problém s turniketmi, pretože boli nastavené len na lístky z Ticketportalu. Tento problém bol o pár minút vyriešený a najtrpezlivejší sa za tleskotu a jasotu dostávali do areálu.

 

Návštevníci Pohody začali pomaly zaplavovať letisko, hľadali najvhodnejšie miesta pre umiestnenie svojich stanov, ktoré tam mali vydržať väčšinou až do nedele. Kupovali svoje prvé "pohodové" pivá a langoše. Prechádzali sa po areály a spoznávali trasy a miesta, ktoré budú najbližšie štyri dni vídať a navštevovať. Po tom ako zašlo slniečko mnohých z nás prekvapil chlad, ktorý prišiel po teplučkom dni. Každý z nás sa snažil zahriať ako vedel a keď už nepomáhalo ani poskakovanie pod pódiom a päť vrstiev oblečenia, bolo nutné prejsť k alternatívnym riešeniam, v mojom prípade to bola návšteva čajovne. Toto riešenie zabralo a mne ostávalo len dúfať, že ďalšia noc na Pohode bude teplejšia.

 

 V tento deň pripravili organizátori program na tri stage. Otvorenie hudobného festivalu sa začalo o 20,00 vypustením holubíc. Po slávnostnom otvorení festivalu zahral na pódiu Tesco Chór vážskych muzikantov, ktorý oslávili 30-te výročie svojej existencie. Po nich sa na tomto pódiu predstavili anglický The Stranglers - punk-rocková kapela a slovenský Ink Midget a Pjoni.

 

Na druhom otvorenom hudobnom pódiu = Bažant stage si návštevníci štvrtkovej Pohody mohli vypočuť Requiem ( W. A. Mozart) v podaní Štátnej filharmónie Košice a Zboru sv. Cecílie, po nich nasledoval na tomto pódiu film Pohoda 13 od Marcela Nevina.

 

Tretie štvrtkové pódium pod názvom Dobrá krajina ponúkalo návštevníkom od 19,30 až do 02,00 filmy, medzi ktoré patrili Svedectvo z Tibetu, Bohom zabudnuté kúty, November 20+ a iné.

 

Po ukončení štvrtkového programu sa "pohoďáci" pobrali k výčapom alebo ku stanom, niektorí sa len tak prechádzali areálom. Mnohí sa pristavili na mieste, kde po minuloročnom tragickom páde stanu vyrástli motýle a obrovské srdce vytvorené zo sviečok návštevníkmi tohto ročnej Pohody.


! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
!

Facebook

- LL team -
09.07.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet