ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > BAŽANT POHODA 2010 - report sobota

BAŽANT POHODA 2010 - report sobota

Prinášame vám súhrn z festivalu Pohoda 2010 z posledného dňa - soboty aj keď pre niektorých to bolo až takmer do nedele poobedia.


 V sobotu ráno sa tiež nedalo veľmi dlho vydržať v stanoch a tak nás slniečko vytiahlo von, či už do areálu, pred stany, pred stánky alebo na prechádzku do Trenčína, torá miestami pripomínala svojimi teplotami peklo. Tento fakt však nemenil nič na tom, že program pokračoval.

 

 Sobotné ráno otvárala opäť Garnier aréna, na ktorej sa predstavil Tomáš Hudák, ale aj Vrbovskí víťazi so svojimi netradičnými hudobnými nástrojmi. Po nich nasledovali dve debaty na témy Koniec starých dobrých časov a Bezpečnosť na festivaloch. Po 17,00 sa predstavili perkusionisti z maďarska Amadinda, americký Out to Lunch, These New Puritans, česká profesionálná skupina fyzického tanečného divadla Dot504: 100 wounded tears. Garnier arénu uzavreli Midi Lidi, ktorí sú momentálne na Bubáks tour 2010, čo vysveľuje aj ich prídavok, pri ktorom pobehovali prezlečení za "bubákov", nič to však nemení na veci, že veľmi dobre zabavili a roztancovali celú Garnier arénu.

 

 Na O2 pódiu sa sobota začala v rytme tanca a tí, ktorí mali záujem mohli vidieť priamo na pódiu Breakdance Battle. Pokračovalo sa v znamn hudby a na scénu prišli nórsky Casiokids, po nich nasledovali napríklad The Shoes, Bang Bang Eche,či Jamie XX. Považujem za veľmi úspešné ukončenie " večera" trojicu B Complex, Gabanna a Clive, ktorí dokázali udržať na nohách a zabaviť aj nás ospatejších.

 

 Tesco stage fungoval už od 12,00, kedy sa na jeho doskách predstavil Big Band Matúša Jakabčica, po nich nasledovala česká legenda v podobe kapely Mňága a Žďorp. Páni z Bosny a Hercegoviny= Dubioza kolektiv roztancovali ľudí na rozpálenom betóne, i keď som počula viacero názorov, že speváčka Adisa Zvekič im chýbala. O 18,00 prišli na pódium exotický senegalci Orchestra Baobab. ďalej sa predstavili na tomto pódiu americký Abraham Inc a José Gonzáles, priniesol svojou španielkou romantiku na Pohodu. Na tomto pódiu sa ďalej predstavili Múm a Tesco stage uzavrela Argolla ide o projekt, v ktorom sa podarilo prepojiť rôzne, divácky atraktívne umelecké žánre - tanec s ohňom, hand to hand akrobacia, artistky na hodváboch, akrobacia s kockou, tanec s vlajkami, lietajúci akrobati, klasický tanec a i. - do jedného tematického celku. Trochu ma sklamala Slávka Halčáková, ktorá svoje repliky čítala evidentne z rukávu, ale kultúrny zážitok z týchto umelcov mi nepokazila.

 

 Hlavný stage, čiže Bažant stage otvorila Para, na ktorej sa parilo nespočetne veľa ľudí, ktorí sa bavili i napriek vysokým teplotám. Od 15,00 do 16,00 stíchli všetky pódiá, len na tomto pódiu hral Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala skladbu od A. Vivaldiho, Štyri ročné obdobia. Michal Kaščák a celá Agentúra Pohoda venovali túto skladbu pamiatke Davida Horného, Martina Kašáka a Nikolky Kapkovej. Nádherné tóny Vivaldiho Štyroch ročných období sledovala zaplnená plocha letiska. Orchester na záver zahral úvodnú časť diela Jar ako symbol sily života a nádeje. Po nich sa na Bažant pódiu predstavili New Young Pony Club, Juliette Lewis i Scissor Sisters, ktorí mňa osobne sklamali, nielenže prvé tri pesničky nepremietali na plátne, ale ani nezahrali a nepredviedli šou akú som očakávala. The xx boli na môj vkus príliš pomalý a jednotvárny a ako posledný zahrali Leftfield, ktorí zabavili.

 

 Na pódiu Dobrá krajina sa predstavilo prievidzské divadlo P. A. T., ale prebiehali tu i diskusie na zaujímavé témy, napríklad na tému dobrovoľníctvo, euro či spravodlivosť pod Harabinom. Po 17,00 sa tu prestavili Vivian Girls, Belleruche, trioVD, Johan Sara jr. a Chasidské piesne, sobotný večer ukončili Japandroids. Na pódiu Európa sa predstavili dva slovenské divadelné súbory a to divadlo Merema a Divadlo z pasáže. Tiež sa tu rozbehli diskusie na témy: Umenie pomáha- arteterapia, muzikoterapia, Chudoba, Slovo a/alebo liek, Láska hory prenáša= zmiešané manželstvá. Potom sa predstavili Sisa Michalidesová a Zimný kúzelníci, AfterPhurikane, ktorí vystúpili aj na vítaní slnka v sobotu ráno, Moustache, Sporto a Billy Barman. V Nay tanečnom dome prebiehali opäť zaujímavé workshopy: jóga, výroba nástrojov zo zeleniny za pomoci Vienna Vegetables Orchestra, tance z Terchovej a iné. Jan Karpiel Bulecka predviedol goralské tance, po nich nasledovali La Minor z Ruska,Shotgun Jimmie, Shazalakazoo, Maga bo a večer ukončili Mooshak. Pre deti bol opäť pripravený program od 9,00 do 19,30 na Harmony kids park pódiu, taktiež aj Rádio(aktívna) zóna_FM fungovala do rána. Bažant kinematograf ponúkal štyri filmy: Hranica, Osadné, Protektror a Control.

 

 V nedeľu ráno sme privítali slniečko spolu s Amadindou a o 8,00 sa konala ekumenická bohoslužba, ktorú slúžili A. Srholec a D. Pastirčák.

 

 Po skončení pre mňa prvej Pohody môžem len konštatovať, že Pohoda je v pohode. Služby ponúkané v areály boli na veľmi dobrej úrovni, milo ma prekvapili aj toalety, nie len tie luxusnejšie keramické, ale aj tie prírodné. Úprimne povedané nie som milovníkom TOI TOI búdiek, takže som bola rada, že som mala na výber. Trošku ma sklamal fakt, že obrazovky na jednotlivých stagoch boli pre mňa nízko a často sa mi stávalo, že som musela pobiehať z miesta na miesto, aby som vôbec niečo videla. V konečnom dôsledku hodnotím Pohodu 2010 pozitívne a už sa teším na budúci rok.

! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !

Facebook

- LL team -
11.07.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet