ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > Subtone – formácia, ktorá má budúcnosť

Subtone – formácia, ktorá má budúcnosť

Subtone – formácia, ktorá má budúcnosť

Skupina Subtone zahrá na treťom ročníku Open Jazz Festu na Zelenej Vode pri Novom Meste nad Váhom.
Koná sa 30. - 31.júla 2010


 „Kto počuje hrať týchto mladíkov, rozbúcha sa mu srdce,“ opísal raz skupinu Subtone významný jazzman Peter Herbolzheimer. „A ak sa nemýlim, majú pred sebou obrovskú budúcnosť,“ pokračoval.


Budúcnosť je teraz tu. Trumpetista Magnus Schriefl, Malte Dürrschnabel na alt saxofóne, klavirista Florian Höfner, nový člen - kontrabasista Ruben Samama a bicista Peter Gall si zahrajú na treťom ročníku Open Jazz Festu na Zelenej Vode pri Novom Meste nad Váhom.

 

Svoju hru dovádzajú k absolútnej precíznosti, perfekcionalizmu a nadchýnajú publikum svojím jedinečným zvukom. Každý z hudobníkov vybrusoval svoju zrelosť spoluprácou s hudobníkmi ako Nils Landgren, Till Brönner oder Kurt Rosenwinkel. Tento skvelý ansámbel sa formoval cez nespočetné koncertné a festivalové vystúpenia doma, ako aj v zahraničí. Diváci ich mali možnosť vidieť na Bohemia Jazz Fest v Čechách v roli predskokanov Davea Hollanda , Steva Colemana a Ala Fostera, alebo na svetoznámom festivale Jazz Baltica v Salzau. Tým sa etablovali medzi špičku medzinárodnej jazzovej scény.

 

 Títo piati hudobníci ponúkajú prostredníctvom vlastných kompozícií plných nápadov a rafinovanosti bohatú zvukovú paletu. Úžasná homogenita kapelového súzvuku prináša kapele ocenenia publika, odborných kritík, ale aj sólistické ocenenia, ako „Tremplin Jazz d’Avignon“.

 

 V súčasnosti vydáva táto pätica výnimočných hudobníkov žijúcich čiastočne v New Yorku a Bruseli po dvoch vysoko ocenených albumoch „High tide“ a „Echolot“ svoje tretie CD a pripravuje sa s ním na juhoamerické turné.

 

 Návštevníci Open Jazz Festu si týchto umelcov budú môcť vypočuť v piatok 30. júla po zotmení.

 

 Všetky ďalšie informácie nájdete na www.openjazzfest.sk/


 
 

http://www.youtube.com/watch?v=KEj1XSukMUk&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=qhMwBHuplKc&feature=related

- Saša Štullerová -
20.07.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet