ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > Grape festival 2010 - report

Grape festival 2010 - report

Prinášame Vám report z Grape festivalu, ktorý sa konal 13. 8. - 14. 8. 2010 na letisku v Piešťanoch


 Na prvom ročníku Grape festivalu vystúpilo približne 50 interpretov, ktorí sa predstavili v priebehu dvoch dní na štyroch pódiách: Main stage, 2nd stage, Urban stage a Chill out zone. Organizátori stavili na „fajnšmekerský“ line-up. Na piešťanskom letisku dominovala najmä hudba, ale návštevníci si mohli pozrieť aj iné atrakcie, napríklad divadlo, výtvarníkov či filmové prednášky.

 

 Hviezdou piatkového večera boli The Subways, ktorý odohrali svoj posledný koncert tohto roka práve na Grape festivale. Zatvárajú sa do štúdia, aby mohli pracovať na svojom v poradí treťom albume. Táto anglická trojica zahrala v podstate všetky ich hity. Svoje vystúpenie ukončili peckou Rock' n' Roll Queen, ktorú spolu s nimi spievali všetci diváci. Pred The Subways sa predstavili Bez ladu a skladu, ktorí rozhýbali divákov pod pódiom. Vystúpenie začali chvíľu po tom ako zapadlo slnko piesňou Anča kráča, auto fičí. Spevák Mišo Kaščák si Grape festival evidentne užíval, nezabudol mu popriať dlhý život. Nebolo to však jeho jediné prianie v tento večer. Členovi kapely sa narodila tretia dcéra Ema a tak jej kapela s divákmi zaspievala Živio. Bez ladu a skladu ukončili svoje vystúpenie prídavkom Udavač. Na hlavnom pódiu sa predstavili aj Diego, Uniques či uletené britky Robots In Disguise. Svoje si nestihli dohrať chalani zo slovenskej formácie Para, ich vystúpenie začalo o 23,30, no po pár pesničkách sa organizátori rozhodli festival prerušiť pre búrku, ktorá sa blížila a nakoniec bola veľmi výdatná so silným vetrom. Koncert neodohrala ani skupina Puding pani Elvisovej, ktorej počasie neprialo už na druhom festivale toto leto( vo svojom čase neodohrali ani na Žakovic open). Na 2nd pódiu prerušili strhujúce vystúpenie českej formácie Skyline.

 

 Sobotný program sa začal ešte pred obedom v Chill out zone, kde sa predstavili divadlá, filmy, ale aj Vrbovskí víťazi či La3no Cubano. Na hlavnom pódiu sa predstavili tesne po 13,00 Swing Society Orchestra, Night, Sounds Like This, Swan Bride, Billy Barman. Po 19,00 sa začal priestor pod pódiom napĺňať fanúšikmi českej skupiny Tatabojs, ktorí svoje vystúpenie ukončili hitom Born Slippy. Tento znel popri západe slnka. Po Tatabojs prišla na scénu dlho očakávaná nórska formácia Royksopp, ktorá svoje vystúpenie odštartovala naplno. Pod pódiom sa strhla tanečná eufória divákov. Počet divákov hovoril jasne, že títo Nóri boli najväčším lákadlom prvého ročníka Grape festivalu. Dobrú náladu sa podarilo udržať aj ďalšej zaujímavej skupine, ktorou boli Parov Stelar Band. Zaujímavou kombináciou disca a nu-jazzu udržali divákov v rytme. Príjemným prekvapením bolo posledné zoskupenie, ktoré hralo na hlavnom pódiu. Pod názvom Loonaloop sa skrývali bicie, husle, klávesy, spev, didgeridoo, perkusie a ďalšie nástroje, ktoré v spoločnej kombinácii zneli fantasticky. Na 2nd pódiu sa predstavili mnohí interpreti. Začalo sa tu o niečo skôr, pretože svoj koncert tu dohrala Para, ktorá pobavila ľudí tlačiacich sa v malom stane všetkými svojimi veľkými hitmi. Po nich sa tu predstavili napríklad Lus3, Noisecut Rara Avis, či česká trojica Midi Lidi, ktorá svojim elektro-popom roztancovala prepchatý 2nd stage. V sobotu neprišla žiadna búrka, takže nebol dôvod festival prerušiť a ľudia sa bavili do skorých ranných hodín.

! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !

Facebook

- LL team -
16.08.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet