ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > Uprising reggae festival 2010 - report

Uprising reggae festival 2010 - report

Už po tretí krát sa na konci leta uskutočnil Uprising reggae festival a my Vám z neho prinášame report.


 Posledný prázdninový víkend sa areál Zlatých Pieskov v Bratislave niesol v znamení reggae, dancehallu, hip-hopu, dubu, dubstepu, jungle, bhangra, ska a latina. Hudobná produkcia prebiehala na troch pódiách: Main stage, Dancehall stage a Mungo' s stage. Predstavilo sa tu približne 50 interpretov. Popri hudobnej scéne si návštevníci mohli vychutnať aj iné atrakcie, medzi ktoré patrili napríklad fire show, U- rampa, capoeira, zápasy v bahne, streetart, či video projekcia. Tí, ktorí mali záujem sa zúčastnili rôznych workshopov, napríklad bubnová škola, dancehall workshop, či vyskúšať si jogu.

 

 Počasie v piatok sklamalo. Od štvrtej pršalo, radosť z tohto počasia mohlo mať tak maximálne Tesco, ktoré sa nachádza kúsok od areálu. Tovar, ktorí sa im predával v tento deň najviac boli pršiplášte a gumáky. Všetci dúfali, aby dážď čo najskôr prestal. Na hlavnom pódiu sa predstavili ako prvý La3no Cubano, ktorí reprezentovali slovenskú scénu na tomto pódiu. Po nich sa predstavil Haf & Beyuz. Na Uprisingu tento rok vystúpil aj Nemec U- Cee so svojou skupinou Royal Family, ktorých vystúpenie presvedčilo počasie, aby sa umúdrilo a okolo ôsmej prestalo pršať. Ľudia zo seba poskladali pršiplášte a očakávali vystúpenie ďalšieho zoskupenia, ktorými boli Jah Mason spolu s House of Riddim. Tento jamajský velikán spolu so živou skupinou odohrali vystúpenie v rytme pravého reggae a potešili tak uši návštevníkov tohto festivalu. Po jedenástej sa predstavil headliner Alborosie spolu s hosťujúcou speváčkou I- Eye a s doprovodnou skupinou The Shengen Clan. Hudobník, ktorý mal jednoznačne najdlhšie dredy na festivale odohral koncert plný svojich hitov a v závere ponúkol ako spomienku aj nesmrteľné piesne Boba Marleyho: One Love a Redemption Song. Po nich sa na hlavnom pódiu ako bodka za piatkovým vystúpením predstavil projekt Braintheft. Na dancehall stagi sa predstavili, napríklad Green Kingdom, Grem ft. Shoom, MC Zulu, či slovenský AMO. Najmenšie pódium na tohtoročnom Uprising reggae festivale mal pod palcom legendárny škótsky soundsystém Mungo' s Hifi.

 

 V sobotu nepršalo a tak si mohli návštevníci festivalu vychutnať aj sprievodné akcie, ktoré nebolo možné v daždi prezentovať, napríklad U- Rampu, či futbalový turnaj. I keď sme dúfali, že aspoň tento deň sa ukáže slniečko a vysuší vodou premáčanú zem, nebolo to tak. Program na hlavnom pódiu otvoril Čech Cocoman spolu so Solid Vibes. Po nich sa predstavili The Rootsiders, o hodinu a pol prišla na scénu až z ďalekého Nového Zélandu maurské zoskupenie Cornerstone Roots. Na hlavnom pódiu sa predstavili aj Jamajčania Ginjah a Ras Charmer, ktorých na tomto pódiu sprevádzala kapela Fireman Crew. Pod pódiom sa začali znova kopiť ľudia. Ešte pred hlavným lákadlom večera vystúpil Cali P spolu so Soul Fire Band, ktorí predstavili publiku svoju tvorbu prezentovanú ako moderné reggae s prvkami dancehallu. Po skončení tohto vystúpenia všetci čakali na headlinera tohto včera, ktorým boli Dub Incorporation. Títo podobne ako večer pred tým Alborosie svoju úlohu splnili a potvrdili status headlinera tohto večera. Po nich sa predstavil ešte Panjabi MC, ktorý pre viacerých nespĺňal pozíciu headlinera na reggae festivale. Ostatné dve pódiá fungovali do skorých ranných hodín, na jedinom krytom pódiu ( Dancehall stage) sa predstavili, napríklad Afu-Ra, Ragga Warriors, Dubtafari Sound, Čistychov a mnohí ďalší.

 

! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !
! ! ! ! !

Facebook

- LL team -
31.08.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet