ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > „Ľudia potrebujú ľudí 2010“

„Ľudia potrebujú ľudí 2010“

„Ľudia potrebujú ľudí 2010“

Kultúrne leto nekončí. Príjemný víkend spojený s hudbou, tancom, zábavou umelcov so zdravotným postihnutím aj bez postihnutia môžete stráviť aj septembri v Piešťanoch v Hudobnom pavilóne v mestskom parku. V dňoch 17. a 18. septembra sa už po tretí krát uskutoční festival s názvom „Ľudia potrebujú ľudí“.


Festival je organizovaný Národnou radou občanov so zdravotným postihnutím v SR v spolupráci s mestom Piešťany, Mestským kultúrnym strediskom mesta Piešťany a SNSLP v SR, aj vďaka finančnej podpore Ministerstva kultúry SR.

 

 Kultúrne podujatie narastá na svojich rozmeroch. Tento rok vystúpia na jednom pódiu umelci ako sú tanečníci, speváci, divadelníci, ktorí hoci majú určité zdravotné obmedzenie, rozdávajú ľuďom radosť v podobe profesionálne predvedených vystúpení. Koncept festivalu vychádza zo základnej filozofie, ktorej cieľom je priblížiť širokej verejnosti výnimočné schopnosti a  nedocenené nadanie občanov so zdravotným postihnutím z celého Slovenska. Týmto spôsobom chceme  napomôcť k odstráneniu stereotypov a predsudkom voči ľudom so zdravotným postihnutím.

 

Na festival prijali pozvanie aj také hviezdy ako je Barbora Balúchová, Martina Šindlerová, Adam Ďurica a Robo Šimko. Okrem nich vystúpi tanečný súbor Temperament z Prešova,  divadelný súbor nepočujúcich DIKO, súbor žiakov so zrakovým postihnutím Základnej školy z Levoče. Zaujímavé predstavenie pripravili divadelné súbory mentálne postihnutej mládeže Artest. Tanečnej skupine profesionálov bude zaiste konkurovať skupina mladých vozíčkarov s názvom Len tak. Moderátori festivalu: Monika Kunkelová, Pavlína Triščová a Roman Paulech.

 

Na koncerte by sme chceli poukázať nielen na umelecké schopnosti ľudí so zdravotným postihnutím, ale aj ich šikovnosť a uplatnenie sa na trhu práce. V sobotu je pripravená diskusia na tému „príklady dobrej praxe zamestnávania ľudí so zdravotným postihnutím“, ktorou Vás prevedie projektový manažér Mgr. Tomáš Földeš zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva. Úspešní zamestnanci so zdravotným postihnutím možno aj Vás inšpirujú a porozprávajú svoj príbeh cesty sebarealizácie na pracovnom trhu. Diskusia sa realizuje v rámci projektu Rovnosť šancí sa oplatí, programu EÚ pre zamestnanosť a sociálnu solidaritu (na roky 2007 -2013), ktorý je spravovaný Generálnym riaditeľstvom Európskej komisie pre zamestnanosť, sociálne záležitosti a rovnaké príležitosti.

 

V piatok začíname o 16.00 hod. v Hudobnom pavilóne. Program sme pripravili  v spolupráci s mestom Piešťany a Mestským kultúrnym strediskom mesta Piešťany.

 

Sobotňajší program sa začína o 14. hodine prezentáciou organizácií občanov so zdravotným postihnutím. Okrem toho bude pripravená celodenná prezentácia chránenej dielne AV Mobilita, s vozidlom KIA Cee´d SW s prestavbou na ručné ovládanie a strešným boxom, pre ľudí so zdravotným postihnutím. 


Zväčšenie plagátu spolu s programom si môžete pozrieť TU- Mgr. Michaela Hirčková -
08.09.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet