ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2010 > > Bažant Pohoda medzi finalistami European Festival Awards

Bažant Pohoda medzi finalistami European Festival Awards

Bažant Pohoda medzi finalistami European Festival Awards

Slovenský festival Bažant Pohoda sa dostal medzi desiatku finalistov druhého ročníka ankety European Festival Awards, v ktorej sa rozhoduje o najlepších festivaloch Starého kontinentu v roku 2010.


V ankete sú festivaly rozdelené do siedmych kategórií – najlepší veľký festival, najlepší malý festival, najlepší nový festival, najlepší line-up, najlepší in-door festival a najlepší stredne veľký festival, v ktorej je nominovaná aj Bažant Pohoda. V kategórii o nováčika roka medzi interpretmi má šancu získať cenu aj jeden z účinkujúcich z trenčianskeho letiska, britská skupina The xx.

 

Desiatka finalistov v každej kategórií vzišla z hlasovania fanúšikov na internete, okrem Bažant Pohody sa do finále v kategórii Best Medium Sized festival dostali ešte tri belgické festivaly Couleur Cafe, Dour a Lokerse, dve podujatia z Nemecka - Area 4 Festival a Melt!, dve z Poľska - Coke Live Music Festival a Off, ďalej írsky Electric Picnic Music & Arts Festival a nórsky Øyafestivalen.

 

Druhé kolo hlasovania sa začalo v stredu 24. novembra a potrvá až do 8. decembra 2010, výsledky budú vyhlásené 12. januára 2011 na slávnostnom galavečere v holandskom Groningene, ktorý bude súčasťou tamojšieho festivalu Eurosonic Noorderslag.

 

Všetci zaregistrovaní hlasujúci budú zaradení aj do žrebovania o výnimočnú cenu – vstupenky na všetky festivaly, ktoré European Festival Awards 2010 získajú.

 

Viac informácií o oceneniach a možnosť hlasovať nájdete na stránke eu.festivalawards.com.

Aktuálne informácie z príprav festivalu nájdete na www.pohodafestival.sk.

- Mário Gešvantner -
27.11.2010

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet