ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2011 > > Grape festival 2011 – report sobota

Grape festival 2011 – report sobota

Grape festival 2011 – report sobota

Sobotné ráno začalo tým, že nás zase po dlhej dobe na Slovensku zobudili slnečné lúče a v duchu skutočného letného počasia sa niesol aj celý Grape festival.


Od pol štvrtej pristavili na letisku autobus s Dj-mi, na ktorom hrali do tretej. Na Seat Ibiza stage-i mohli návštevníci vidieť From Our Hands, The Roads, Cartonage, Dva, Longital a iné.

 

Sobotný hudobný program sa začal vystúpením La3no Cubano, po nich sa predstavila pomerne mladá slovenská skupina Talkshow, ktorú môžu Slováci i Česi poznať z tour so slovenskou kapelou Lavagance. Prvými „zahraničnými“ hosťami tohto dňa boli český Sun Flower Caravan, ktorí sa na pódium priniesli piano a keyboard. Skladbou, podobnou tej, ktorú poznáme z večerníčkov o Mackovi Uškovi, pobavili publikum a mnohí si pri nej aj zaspomínali.

 

Pred festivalom avizoval spevák so skupiny Billy Barman a jeden z organizátorov Juraj Podmanický zmeny v ich programe. Tieto zmeny sa prejavili v tom, že prizvali na tri svoje pesničky ( Tri vŕby, Na laze, Cigánska) dvoch hostí, M. Rajta, ktorý hral na cimbal a J. Kružliaka, ktorý pridal husle. Pre nás to bolo príjemné oživenie a zmena, ktoré by sme si vedeli predstaviť aj vo viacerých skladbách.

 

United Flavour predviedli opäť úžasný energetický program, ku ktorému sa hodilo aj krásne letné počasie. Carmen zaspievala nie len hity zo starších albumov, napríklad Babylon, Revolution, ale taktiež predstavili skladby z najnovšieho albumu Attitude, napr. Attitude, Song on the Radio. Publikum si spolu s ňou zatancovalo aj zaspievalo.

 

Para mala i tento rok na Grape festivale smolu, potom čo minulý rok nevystúpili pre nepriaznivé počasie, tento rok nastali technické problémy. Problémy začali pri skladbe Ako najlepšie viem, keď na pár sekúnd vypadol zvuk, čo si samozrejme kapela nevšimla a tak pokračovali vo svojom vystúpení, až po troch pesničkách im oznámili, že nie je všetko v poriadku a prerušili ich vystúpenie na pár minút, aby tieto technické problémy odstránili. Po tom už odohrali všetky svoje hity bez problémov. Lasky sa dostal aj do davu, aby však „nezaťažoval“ ruky publika vliezol do plastovej gule.

 

Liverpoolsky The Wombats sa svojou tvorbou ponášali na minuloročných The Subways akurát im chýbal ženský hlas. Marina Lambrini Diamandis, speváčka skupiny Marina & The Diamonds prišla na pódium naozaj ako princezná, v ružových šatách, ktoré časom so seba zvliekla a v blond parochni. Marina & The Diamonds zahrali skladby Living Dead, I am not a Robot, Outsider, Are You Satisfied? a iné. Marina to s publikom naozaj vie, čo predviedla aj na Grape.

 

Sobotný večer uzavrela skupina N.O.H.A., ktorá sa a Slovensku predstavila po dlhšej dobe, prvý krát so svojimi dvoma novými speváčkami, ktoré nahradili Minervu Diaz Perez, Camila de Oliveira a Susi Gamboa. V ich podaní zneli notoricky známe skladby ako Tu Café inak. Uvidíme, čo predvedú na novom albume, v nových skladbách.

- LL team -
19.08.2011

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet