ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2011 > > Uprising 2011

Uprising 2011

Uprising 2011

Kedže sa nám nezadržitelne blíži najväčší a podla mna najlepší reggae festival na Slovensku prinášame Vám ochutnávku toho čo Vás na Uprising festivale 2011 čaká.
Uprising sa uskutoční 26.-27.8.2011


Na tieto hudobné lahôdky sa môžete tešiť v piatok.

PERFECT GIDDIMANI

Perfect začínal s deejayingom koncom 90tych rokov, kedy nahral v Kingstone, hlavnom meste Jamajky, svoju prvú nahrávku. Do povedomia komunity sa dostal v roku 2004 so skladbou Lock Me Up a svoju pozíciu obhájil o rok neskôr s prelomovou Handcart Bwoy. Popularita vo svete a na európskej pôde prišla už s druhým albumom Born Dead With Life. Už na týchto nahrávkach Perfect ukázal ako perfektne zvládne akýkolvek štýl riddimu bez ohladu na to, ci sa jedná o roots reggae, dancehall ci dokonca hip-hop. Jeho aktuálny, štvrtý album French Connection so sedemnástimi trackmi ponúka množstvo hudobných štýlov v dobre vyváženom sete plnom melódií, ktoré ked vás dostanú, tak vás len tak nepustia. Na Slovensku bude Perfect Giddimani vystupovat so živou kapelou, top backing bandom House of Riddim, ktorý minulý rok sprevádzala napr. Jah Masona a ich koncert urcite spôsobí letnú hudobnú smršt.

Pozrite si upútavku na festival :

Perfect "Sweet Jamaica"

LUTAN FYAH

Lutan Fyah začal nahrávať pesničky v roku 1999 najprv v Gargamel Studios za asistencie nedávno odsúdeného Buju Bantona, a o dva roky neskôr sa s ním zoznámil Jah Mason, s ktorým nahrali vydarenú sériu duetov. Dodnes Lutan natočil 10 samostatných albumov a stovky singlov, cestuje po celom svete a spolupracuje s mnohými ďalšími umelcami a producentami. Medzi jeho najznámejšie hity patrí „De La Vega“, „Save the Juvenille“, „Phantom War“, „Outa Line“ alebo „There is no Peace in Spanish Town“. V Európe mal veľký úspech hlavne singel „When Me Rise It“ na nemeckom riddime „Crystal Woman“ alebo duet s Josie Mel „Rasta Still Deh Bout“.

Lutan Fyah - Justice

GENTLEMAN & THE EVOLUTION

Gentleman, vlastným menom Otto Tilman, odštartoval svoju kariéru v roku 1999 albumom s názvom 'Trodin On'. Od tej doby sa stal jedným z najviac rešpektovaných európskych reggae-dancehall spevákov a dá sa povedať, že je to žijúca legenda a priekopník tohto štýlu. Ako jediný nemecký reggae spevák je uznávaný aj na Jamajke, čo je pre európskeho umelca najväčšia pocta. Počas svojej kariéry Gentleman vydal 6 albumov – posledným je aubum 'Diversity'.

Pozrite si upútavku na festival :

A tu mame jednu z mnohých skvelých pesniciek:

Gentleman - Different Places

FOREIGN BEGGARS

Chlapi z FBs pochádzajú z Londýna a okrem uk hip hopu sa pohybujú aj v dupstepe, grime a dnb. Na Uprisingu zahrajú výber toho najlepšieho z ich piatich albumov. Profesionálne hrávajú od roku 2002 a podarilo sa im vyhrať či nominovať na niekoľko skvelých cien. V roku 2004 ich UK Hip Hop Awards ocenili ako najlepší Nový act a Lyric Pad Hip Hop awards im udelili cenu za najlepšiu skupinu v roku 2005. Objavili sa aj v nomináciách Urban Music Awards za Najlepšie európske hiphopové vystúpenie.

Foreign Beggars LIVE in Switzerland - February 2010

A v sobotu sa môžete tešiť na ďalšie skvelé vystúpenia. Predstavme si niektorých účinkujúcich

KATCHAFIRE

Hudba Katchafire v sebe spája prvky roots reggae, soulu, r´n´b a jazzu s výraznou dychovou sekciou a harmonickými vokálmi. Dokopy vydali štyri albumy. Už ich debutový album „Revival“ sa stal v roku 2002 najpredávanejším na Novom Zélande. Podobný úspech cakal aj ich druhý album „Slow Burning“ v roku 2005. O dva roky neskôr nasledoval ich další album nazvaný „Say What You´re Thinking“, ktorým si získali silnú základnu fanúšikokv v Amerike i na našom kontinente. Momentálne svetu predstavujú svoj nový album „On the Road Again“

GENERAL LEVY & SOLID VIBES

Tento legendárny britský mc má za sebou slušnú kariéru na rôznych hudobných scénach (reggae, ragga, jungle, d'n'b), pritom je stále produktívny a čoraz viac populárny. Jeho hit 'Incredible' v spolupráci s M-Beat z roku 1994, je dodnes hymnou ragga-junglu. Práve z tohto tracku pochádza aj Levyho populárna hláška 'Booyaka', ktorú celosvetovo (spolu so skladbou samotnou) preslávil Ali G vo svojom filme.General Levy - Champagne Body

LOOPTROOP ROCKERS

Kapela v zložení Embee, Cosmic, Supreme a Promoe funguje od roku 1991 a ako jedna z mála európskych skupín zožala úspech v Amerike. Od roku 1998 patria k tomu naj z hip-hopovej scény a ich žánrové presahy im dodávajú punc originality. Na konte majú 5 albumov, sólové projekty (Promoe a Embee) a množstvo kvalitných klipov s ešte kvalitnejším odkazom. Pridávajú sa tak k zostave inteligentného hiphopu na festivale, ako napr. ceské Prago Union & Live Band, Oliver Lowe & Friends alebo polský dancehall - hiphop Eastwest Rockers.

Looptroop Rockers - On Repeat

CAPLETON & DAVID HOUSE CREW

Capleton nepochybne partí medzi to najlepšie co môžete vo svete reggae a dancehallu zažit. Svedcí o tom aj fakt, že má na konte 15 albumov a každorocne vydá desiatky nových a úspešných songov, ktoré sa okamžite stanú celosvetovými hitmi. Capleton spolupracoval s menami ako Method Man, Lil Jon, Damian Marley, Luciano, Anthony B, Sizzla, Gentleman ci PromoeEASTWEST ROCKERS

Pred rokmi zaujali polský massive svojskou kombináciou originality, mimoriadnych skills a charizmy. Zostava spevákov (sing-jayov) Ras Luta, Grizzlee a Cheeba si rýchlo vydobyla pozíciu v prvej lige polského reggae. V roku 2005 boli reggae magazínom "Free Colours" vyhlásení za "Best Sound of 2005". Následne sa spojili s Pionearom - clovekom, ktorý stojí za Germaican Records a množstvom medzinárodných reggae hitov (napr. "It's a pity" od Tanya Stephens). Bola to práve jeho kompilácia "Polish Fire", ktorá Eastwest Rockers zabezpecila pozornost médií a prvé airplay.

Dúfam že ste si všetci vybrali a že sa uvidíme na Zlatých Pieskoch 26.-27. augusta 2011
- Lukas -
16.08.2011

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet