ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2011 > > Gentleman

Gentleman

Gentleman

Jednou z mnohých hviezd, ktoré sa predstavia na tohtoročnom Uprising reggae festivale je aj Gentleman, ktorý je považovaný za lídra európskej reggae – dancehallovej scény. Gentleman pochádza z Nemecka ( Kolín nad Rýnom) a jeho druhým domovom je Jamajka (Kingston).


Gentleman sa narodil v znamení tigra, ľudia narodení v tomto znamení sú citliví, odvážni a sú to rodení vodcovia. Tieto vlastnosti vystihujú aj tohto najpopulárnejšieho nemeckého reggae hudobníka, ktorý nie je známy len v Európe, ale aj v Južnej Amerike, Afrike, USA a dokonca i na Jamajke, čo je jedna z najväčších pôct, akej sa môže európskemu reggae umelcovi dostať.

 

Svoju kariéru odštartoval v roku 1999 albumom s názvom Trodin On. Počas svojej kariéry vydal 5 štúdiových albumov (Trodin On, Journey to Jah, Confidence, Another Intensity, Diversity) – posledný Diversity v apríli 2010. Diversity ponúka široké spektrum štýlov, textúr a spolupráce, ale hovorí aj o rozmanitosti života. Na tento album sa pozerá samotný umelec ako na výzvu. Výzvu nie len pre seba, ale aj pre svojich fanúšikov. Štandardné CD obsahuje 19 piesní, ktoré skúmajú všetky farby a tvary, ktoré reggae ponúka. Pre „náročnejších“ fanúšikov pripravil, spolu so svojim tímom CD Deluxe Edition, ktorý je o deväť skladieb bohatší. Spolupracoval na ňom s umelcami ako Christopher Martin, Sugar Minott, Anthony Red Rose, Tanya Stephens a s inými. Jeho piesne sa venujú vedomiu, spravodlivosti a tolerancii.

 

V piatok o pol jedenástej na hlavnom pódiu vystúpi Gentleman aj so svojou kapelou The Evolution, ktorá nahradila kapelu Far East Band. Aj keď obsadenie je viac-menej totožné. Gentleman požaduje od ľudí, s ktorými vystupuje maximálne vypätie síl a snaží sa predviesť pôsobivú show počas celého vystúpenia.

 

Jeho najznámejšie skladby sa stali hitmi, ktoré môžete počuť v rádiách. Tento rok máte jedinečnú možnosť počuť ich 26. 8. 2011 na Zlatých Pieskoch, v Bratislave.

- Lucia -
31.07.2011

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet