ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2011 > > Ukončite leto s (európskym) humorom!

Ukončite leto s (európskym) humorom!

Ukončite leto s (európskym) humorom!

Zastúpenie Európskej komisie je aj tento rok spoluorganizátorom Európskeho festivalu
humoru a satiry Kremnické gagy 2011


Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku (ZEK) bude už po tretí krát spoluorganizátorom festivalu Kremnické Gagy 2011, ktorý sa uskutoční 26 – 28. augusta 2011 v Kremnici.

 

31.ročník tohto európskeho festivalu humoru a satiry ponúka tri dni plné pestrého programu: budú tu divadlá, kapely, komedianti a takisto rôzne akcie pre deti.

 

Kremnické gagy navštívi poľské sláčikové kvarteto MozART Group a Peter Shub, americký mím žijúci v Nemecku. Medzi top programy zo zahraničia patria aj špičkové bábkové divadlá z Českej republiky a Maďarska: Divadlo ALFA z Plzne a Naivní divadlo z Liberca s rozprávkou pre malé deti LABUTÍ JEZÍRKO a nonverbálne, kúzelné MIKROPÓDIUM Andrása Lenárta z Budapešti. V uliciach mesta bude návštevníkov „provokovať“ GREENMAN (Adrian Schvarzstein) zo Španielska. Špeciálnu výstavu budú mať aj dvaja politickí glosátori Daryl Cagle (USA) a Shooty (SK). Pre malé deti bude okrem bábkových predstavení pripravená aj súťažná TRASA PLNÁ GAGOV, staršie deti a tínedžéri sa môžu naučiť žonglovať pod vedením skúsených lektorov v CIRKUSOVEJ ŠKOLE GAGOV. Svoje populárne zábavníky tu bude nahrávať RTVS – Slovenský rozhlas, koncertovať skupina PARA, ruská recesistická kapela OTAVA YO z Petrohradu či Adriena Bartošová so svojím bandom. V Uličke slávnych nosov pribudnú dva umelecké reliéfy osobností humoru: autora legendárnej knižky Tisíc a jeden vtip – spisovateľa Jána Kalinu a herca Mariána Zednikoviča. 31. ročník bude výnimočný i vysokou účasťou karikaturistov z Maďarska, Poľska, Slovenska, Čiech, Bulharska a dokonca aj Iránu.

"Naša účasť na Kremnických gagoch svedčí o tom, že Európa nie je len o vážnych témach, ale aj o kultúre a zábave", povedala vedúca ZEK Andrea Elscheková-Matisová, ktorá bude počas tohto ročníka členkou takmer čisto ženskej akadémie humoru - poroty, ktorá rozdelí

festivalové ocenenia.

Tešíme sa na vás!

http://www.gagy.eu/index:domaca-stranka

http://www.youtube.com/watch?v=tIFqBu9T0_E,

 

- Ingrid Ludviková -
24.08.2011

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet