ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2011 > > Bydliště je investice

Bydliště je investice

Bydliště je investice

Mnoho rodin v Babylóně vychovává děti v neúnosných podmínkách. Platí majitelům vysoké nájemné za ubohé byty, kde jsou manželky nešťastné a děti si kromě špinavých dvorů nemají kde hrát.


Žádná rodina nemůže mít radost ze života, když nemá nějaké místo s čistým vzduchem, kde by si děti mohly hrát a ženy pěstovat květiny a zeleninu. Muže také potěší fíky z vlastního stromu a víno z vlastní vinice. Když má nějakou usedlost, je na ni hrdý, stará se o ni. To mu dodá jistotu a zvýší jeho snažení.
Doporučuji každému muži, aby si opatřil vlastní střechu nad hlavou. Není to nic nemožného, když má dobře uvažující muž vlastní dům. Náš dobrý král přece nerozšířil hradby Babylónu do takové dálky zbytečně. Je tu mnoho pozemků, které se dají za přijatelnou cenu koupit.
Můžu vás ubezpečit, že bankéři rádi půjčí peníze někomu, kdo chce postavit dům. Na tak chvályhodný účel je potřebná částka okamžitě k dispozici. Když je dům hotov, může dlužník a majitel splácet věřiteli dluh ve stejné výši jako před tím nájem. Za pár let je všechno zaplaceno. Pak je muž spokojen, protože je vlastníkem nemovitosti a jediné vydání bude placení daní.
Jeho žena bude častěji chodit prát k řece a pokaždé přinese ve vědru z kozí kůže vodu a zalije všechno, co zasázela na zahrádce. Muž bude pociťovat velké uspokojení z vlastního příbytku a nebude se mu zdát obtížné smířit životní vydání, aby měl více prostředků na splnění svých přání.
- z knihy Nejbohatší muž v Babylóně od George S. Clasona -
23.11.2011

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet