ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2012 > > Rok vodného Draka

Rok vodného Draka

Rok vodného Draka

Hodinu pred polnocou začal rok vodného Draka. Drak je v Číne uctievané mystické zviera, ktoré vnáša do života nový náboj a šťastie ale zároveň aj skazu všetkému nefunkčnému. Toto zviera praje pripraveným – tým ktorí vedia zaimprovizovať a naopak potrápi tých, čo lipnú na starých skostnatených dogmách.


Rok Draka je ideálnou príležitosťou odhodiť opatrnosť do kúta, vysúkať si rukávy a pustiť sa do grandióznych, vzrušujúcich, kolosálnych, ambicióznych a odvážnych projektov. Je však rozumné v tomto roku nepreceňovať seba ani svoje možnosti. Všetko sa totiž zdá byť lepšie ako v skutočnosti. Je to čas, keď treba krotiť nadšenie a dvakrát merať, raz strihať. Drak zveličuje úspechy i neúspechy.
Prekvitať by mal obchod, peniaze by sa mali točiť. Je to vhodný čas na zobratie si pôžičky. Ale nezabudnite na to, že drak hrá „hop“ alebo „trop“. Podnieti nás rozmýšľať a konať veľkoryso, dokonca prekročiť hranice opatrnosti. Držgroši a obozretníci budú zatratení. V roku draka je vhodné uzavrieť manželstvo, splodiť dieťa alebo založiť podnik. Drak totiž prináša bohatstvo a šťastie.
V roku Draka prichádza tak bohatstvo, ako aj katastrofy vo veľkých vlnách. Takýto rok charakterizuje veľa násilností a prírodných prekvapení. Na celom svete vzplanú ohne vášne a vzbury proti útlakom. Drak nás bude ovplyvňovať každého zvlášť i všetkých dokopy.
Vodný Drak je tlmený vodou. Tento element upokojuje. Bude skôr obdobím veľkých zlomov, ako rokom smrtiacich katastrof. Očakávame neobvyklé výkyvy počasia. Rok Draka väčšina z nás prežije asi tak, ako čas strávený na húsenkovej dráhe - chvíľu budeme dole, chvíľu zase hore, ale hlavne stále v pohybe!

- redakcia -
23.01.2012

Súvisiace články


index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet