Archiv



Obcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2012 > > Európa má narodeniny – príďte s nami oslavovať!

Európa má narodeniny – príďte s nami oslavovať!

Európa má narodeniny – príďte s nami oslavovať!

Ako už tradične, aj tento rok budeme oslavovať Deň Európy. 9. mája si pripomenieme 62. výročie podpísania Deklarácie Roberta Schumana, dokumentu, ktorý sa považuje za zárodok modernej európskej integrácie.


Tohtoročné oslavy "európskych narodenín" na bratislavskom Hlavnom námestí pre Vás spoločne pripravujú Zastúpenie Európskej komisie a Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, záštitu na podujatím prevzal primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. Pre všetkých návštevníkov i okoloidúcich sme pripravili pestrú zmes informácií a dobrej zábavy. Čaká Vás medzinárodný program plný prekvapení, hudby, divadla, pouličných umelcov a európskej atmosféry.

 

Všetko začne o 16:00 a potrvá do 20.30. Nebudú chýbať ani už tradičné žlté ruže, ktoré v tento deň zaplavia nielen Bratislavu, ale aj niektoré ďalšie slovenské mestá.

 

 

 

"Prostredníctvom týchto osláv chceme ľudí zabaviť, ale im aj pripomenúť, že sme všetci súčasťou jednej veľkej európskej rodiny. Slovensko do nej patrí už 8 rokov, napriek tomu je ešte stále veľa zaujímavostí v súvislosti s Európskou úniou, o ktorých možno mnohí nevedia. Preto dúfam, že aj počas tohtoročných osláv sa nielen všetci s nami príjemne pobavia ale sa aj niečo nové a užitočné dozvedia," hovorí Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

 

 

 

"Deň Európy je príležitosťou pre aktivity a oslavy, ktoré približujú Európu a jej inštitúcie občanom a vzájomne zbližujú národy Únie. Tento rok chceme tiež podujatiami v Bratislave a regiónoch Slovenska propagovať dobrovoľníctvo,“ povedal riaditeľ Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu Robert Hajšel. “Dobrovoľníckej práci sa venuje zhruba 100 miliónov Európanov. Investujú tak nezištne svoj čas a energiu do aktivít v prospech ich mesta, krajiny, spoločnosti, v ktorej žijú. Naše podujatia budú príležitosťou dozvedieť sa viac o význame a prínose dobrovoľníckej práce,” dodal R. Hajšel.

 

 

 

 

 

 

 

Toto sme pre Vás pripravili:

 

16.00 – 20.30, Hlavné námestie, Bratislava

 

Romano Trajo Gipsy Band - Maďarsko

 

Kúzelník Talostan a žonglér Alex - Slovensko

 

Pouličné divadlo Fadunito - Španielsko

 

Hudobné PREKVAPENIE večera - Dánsko

 

 

 

 

 

 

 

Srdečne všetkých pozývame!

- -
09.05.2012

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet