ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2005 > > Je Sky Media iba nafúknutou bublinou?

Je Sky Media iba nafúknutou bublinou?

Je Sky Media iba nafúknutou bublinou?

V Novom Meste nad Váhom mala švajčiarska spoločnosť Universal Media Corporation (ďalej len UMC) postaviť štvrtú najväčšiu továreň na výrobu CD a DVD nosičov na svete. Dostala od nášho štátu investičný stimul vo výške 800 000 000,- Sk. No nevyzerá to, že by sa výroba mala rozbehnúť.


Keď začala UMC vyrábať DVD ich cena bola v dolároch teraz je v centoch. Výroba vo Švajčiarsku sa už neoplatila, tak si svoje linky pretvorili na balenie dovezených ázijských výrobkov. Výroba nosičov je v Európe neperspektívna, lebo cenovo konkurovať Číne sa nedá.

Napriek tomu, že dotácia bola poskytnutá na výrobný závod, do Nového Mesta nad Váhom boli a budú dovezené iba baliace stroje. Továreň bude mať 60 technologických liniek. To ale znamená, že 1000 pracovných miest je blud.

Sky media teda uvažuje s montážou LCD monitorov, ale ani to nebude výroba. Pôjde o skladanie z dovezených častí a následné balenie. Vyzerá to tak, že nie všetky baliace stroje budú nové a sú značne predražené oproti bežnej cene na trhu.

Ale viac už reportáž STV 1 ...
- redakcia -
11.10.2005

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet