ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2012 > > Zimný Uprising odhaľuje prvé mená

Zimný Uprising odhaľuje prvé mená

Zimný Uprising odhaľuje prvé mená

Po úspešnej letnej edícii festivalu Uprising prichádza čas, na ktorý čakajú všetci jeho fanúšikovia. Tretie zimné pokračovanie festivalu s názvom Uprising Winter Edition prináša predčasné vianočné darčeky a opäť riadne nabitý program. Preto v piatok 14.decembra vedú všetky cesty do bratislavského Ateliéru Babylon, kde sa táto udalosť uskutoční.


Medzi prvé potvrdené mená na zimnom Uprisingu sa zapisuje britská ikona reggae a ragga-jungle, General Levy. Jeho hit “Incredible” v spolupráci s M-Beat z roku 1994 je dodnes hymnou celej scény. Práve z tohto tracku pochádza aj populárna hláška “Booyaka”, ktorú spolu so samotnou skladbou preslávil vo svojom filme Ali G, herec Sacha Baron Cohen, ktorý vytvoril a stvárnil aj slávneho Borata, Bruna či Diktátora. General Levy je stále hudobne aktívny, pravidelne vydáva nové skladby a jeho energické koncerty sú zmesou reggae, ragga, jungle, dnb a dubstepu.

 

 Pozvanie na tretie pokračovanie Uprising Winter Edition prijala aj Soom T zo Škótska. Táto malá veľká žena indického pôvodu je so svojou zásobou silných textov a digitálnych reggae beatov doslova explóziou na pódiu. Ďalšie mená do programu pribudnú už čoskoro a organizátori sľubujú ešte niekoľko prekvapení.

 

 Zimná edícia festivalu Uprising sa uskutoční 14. decembra v Ateliéri Babylon v Bratislave. Kapacita je obmedzená a prvých 100 lístkov kúpite za 17 € v sieti Ticketportal.

 

Pre viac info:

http://www.uprising.sk

http://www.fb.com/uprisingreggaefestival

 

General Levy

Incredible -- http://youtu.be/mL2Bgj-za5k

Champagne Body -- http://youtu.be/Fr8PmK8FDwQ

Choo Choo Train -- http://youtu.be/tbO3VhPLGOw

 

Soom T

Did You Really Know -- http://youtu.be/o1HBqaQhzuE

Dirty Money -- http://youtu.be/fAiEvPYUNZ4

They All Lie -- http://youtu.be/HeMZMpGH7Sk

- Silvia Turnerová -
25.10.2012

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet