ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2012 > > Bažant Pohoda 2012 v top 10 európskych fetivalov

Bažant Pohoda 2012 v top 10 európskych fetivalov

Festival Bažant Pohoda sa opäť dostal do Top 10 v najprestížnejšej festivalovej ankete na Starom kontinente Festival Awards Europe. Organizátori každoročného ocenenia dnes zverejnili finalistov vo všetkých kategóriách, Bažant Pohoda 2012 uspela medzi najlepšími stredne veľkými festivalmi. Medzi najlepšiu desiatku sa dostali aj ďalšie známe európske festivaly ako napríklad írsky Electric Picnic, maďarský Balaton Sound, nemecký Melt! alebo poľský Off Festival.


"Nominácia je pre nás veľmi dobrou správou, ide o anketu, kde hlasujú návštevníci, týmto im ďakujeme, že nás opäť dostali do úzkeho výberu. Nabíja nás to do roboty na ďalšom ročníku. Gratulujeme aj ostatným nominovaným festivalom vrátane slovenského Grejpu, na mnohých z nich nachádzame inšpiráciu na ďalšie vylepšenia toho nášho," vraví Michal Kaščák z tímu Bažant Pohody. 

 

Tento rok sa Bažant Pohode 2012 už ušlo významné ocenenie od rešpektovaného portálu Virtualfestivals.com, ktorý festivalu udelil maximálny počet desať bodov z desiatich možných. Podobné hodnotenie dostali už len dva európske festivaly. „Pohoda sa vďaka úsiliu, chybám a bolesti stala jedným z najlepších festivalov v Európe. Poučení z Glastonbury, Burning Mana a Bestivalu pripravili organizátori akciu tak dobre zorganizovanú, že zahanbuje veľa našich podujatí. Sortiment jedla, ukážka zdvorilosti a slušnosti a neuveriteľné počasie robí z účasti na Pohode nádhernú vec,“ napísal v hodnotení britský novinár Jon Wright. „VF minulý rok napísal, že Pohoda je veľkou výzvou. Teraz je zrejmé, že Pohoda 2013 je niečo, čo určite musíte zažiť. Odchádzali sme so želaním, aby bola Pohoda každý deň.”

 

Festival Bažant Pohoda sa v úzkom výbere Europe festival Awards ocitol už tretíkrát za sebou, vlani bol dokonca zaradený medzi najlepších päť festivalov. Výsledky ankety budú vyhlásené 9. januára 2013 už tradične v holandskom Groningene počas festival Eurosonic.

 

Viac informácii nájdete na stránke www.pohodafestival.sk.

- Mário Gešvantner -
12.11.2012

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet