ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2012 > > Uprising je najpopulárnejší slovenský festival!

Uprising je najpopulárnejší slovenský festival!

Uprising je najpopulárnejší slovenský festival!

Festival Uprising sa stal behom svojej 5 ročnej histórie druhým najväčším festivalom na Slovensku a najrýchlejšie rastúcim slovenským festivalom. Dnes mu však jednoznačne patrí prvé miesto medzi festivalmi v popularite na facebooku. Ako jediný festival presiahol hranicu 30 000 fanušíkov a svojej popularite sa teší doma aj v zahraničí.


Atmosféru tohto festivalu zachytáva nové video „UPRISING REGGAE FESTIVAL 2012 Official Aftermovie“ (link), ale najlepšie bude ju zažiť na vlastnej koži už 14.decembra v bratislavskom Ateliéri Babylon na treťom ročníku Uprising Winter Edition.

 

Zimný Uprising sa bude niesť v duchu britskej soundsystémovej kultúry a headlinermi sú jej najpovolanejší predstavitelia. Britská ikona reggae a ragga-jungle General Levy a svetovo najvýraznejšia postava jungle hudby Congo Natty, ktorý si so sebou do Bratislavy prinesie aj pôvabné speváčky Nãnci & Phoebe. Zo Škótska priletí aj chýrny soundsystém Mungo's Hi Fi a malá veľká žena indického pôvodu Soom T. Slovenskú scénu budú reprezentovať Štúdio Konečná Soundsystem, Natty Youth Sound, Superior a Ghetto Youths Sound. Hrať sa bude na 2 stagoch.

 

Príďte zažiť tú jedinečnú atmosféru Uprisingu už 14.12. do Ateliéru Babylon v Bratislave. Lístky kúpite v sieti Tickeportal alebo osobne v bratislavskom Batelieri (Továrenská 14).

 

Viac info na

www.uprising.sk

www.kulturise.sk

www.fb.com/uprisingreggaefestival

 

 

Uprising 2012 Official Aftermovie -- http://youtu.be/zrit3SWwpmg

- Silvia Turnerová -
03.12.2012

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet