ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2013 > > Šialená tanečná senzácia prichádza na Uprising: Buraka Som Sistema

Šialená tanečná senzácia prichádza na Uprising: Buraka Som Sistema

Šialená tanečná senzácia prichádza na Uprising: Buraka Som Sistema

Na letnom Uprising Reggae Festivale má svoje tradičné miesto aj mimožánrová hudba a večerný program býva pravidelne zavŕšený niečim extra. Tento rok prichádza na bratislavské Zlaté piesky naozaj šialená tanečná senzácia z Portugalska. Svieže rytmy kuduro vo fúzii s elektronikou prídu predstaviť Buraka Som Sistema, nový headliner Uprisingu 2013. Bláznivá partička z Lisabonu je v súčasnosti najhorúcejším predstaviteľom progresívnej klubovej scény.


Sú to práve Buraka Som Sistema, vďaka ktorým sa zvuk afrického kudura dostáva do Európy. Tento projekt inšpirovaný hip-hopom a drum'n'bassom spája tradičné africké rytmy, kuduro, brazílsky carioca funk s moderným elektro zvukom 21.storočia a vzniká štýl nazývaný aj "ghettotech" alebo "progressive kuduro". Skupina, ktorá má na konte aj MTV European Music Award, vznikla v roku 2006 a tvoria ju producenti Dj Riot, Branko aka Li'l John, Conductor a na mikrofóne Kalaf a Blaya. Buraka vydali 3 albumy na ktorých spolupracovali s interpretmi ako M.I.A., Terry Lynn, Petty, Dj Znobia, či Sara Taveres.

 

Popri reggae sa na Uprisingu každoročne dosýta vyžijete aj v rytmoch dubu, dubstepu, dnb, balkánu, electro-swingu a tentokrát aj ghettotechu a kudura. Okrem Buraka Som Sistema v plnej live zostave sa môžete tešiť aj na Dub Incorporation, Mellow Mood, Busy Signal, Protoje, Macka B, Mad Professor, Mungo's Hi Fi či Channel One. To všetko v Bratislave na záver leta, 23. a 24. augusta. Lístky aktuálne kúpite v sieti Ticketportal za 30€, alebo osobne v Batelieri na Továrenskej 14 za 25 €.

 

Pokiaľ sa však neviete dočkať leta, máme pre vás ideálnu párty. Už 31. mája sa totiž v Bratislave koná veľká Outlook & Uprising Festival Launch Party, kde vystúpia Dj Vadim, Soom T, Symbiz Sound, Dirty Dubsters, či domáci Gleb, Rida Radar a N3O. Viac info na www.kulturise.sk.

 

Viac o festivale:

 

www.uprising.sk

 

www.fb.com/uprisingreggaefstival

 

 

 

BURAKA SOM SISTEMA youtube:

 

Sound Of Kuduro -- http://youtu.be/4CkXhtw7UNk

 

Hangover (BaBaBa) -- http://youtu.be/wOMe-8Tf1Y0

 

Kalemba (Wegue Wegue) -- http://youtu.be/OpYR7ilLbfo

 

Up All Night -- http://youtu.be/xoIBJl-UxD0

 

Tira O Pe -- http://youtu.be/4mH0iDUB6P8

 

Buffalo Stance -- http://youtu.be/j39CI-qpswA

 

Yah! -- http://youtu.be/K_2-k-V6Dbg

- Silvia Turnerová -
15.05.2013

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet