ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2013 > > Na Zlaté piesky príde Marley

Na Zlaté piesky príde Marley

Na Zlaté piesky príde Marley

Festival Uprising netreba špeciálne predstavovať. Je tu s nami už šesť rokov a za tento čas sa z neho stal najväčší festival hlavného mesta a jedno z najatraktívnejších podujatí Strednej Európy. Vraví sa, že kto ho raz zažil, nevie sa celý rok dočkať pokračovania. To sa uskutoční opäť na záver leta 23. a 24. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch.


Od svojho začiatku sa s Uprisingom skloňuje meno Marley. Nadčasové posolstvo Boba Marleyho, ktoré sa stalo silou a inšpiráciou pre ďalšie generácie, pokračuje aj v rámci rodovej línie Marley klanu. Tento rok sa organizátorom Uprisingu konečne podarilo splniť svojim fanúšikom želanie a zavolať jedno z najžiadanejších mien. Na Uprising príde jamajský hitmaker, spevák, muzikant, herec a producent Ky-Mani Marley. Slovensko tak bude mať po prvýkrát možnosť spoznať tohto charizmatického hudobníka, ktorý je synom legendy a kráľa reggae, Boba Marleyho.

Ky-Mani mal iba 5 rokov, keď jeho otec zomrel a napriek tomu, že vyrastal v Miami, zostal v kontakte so svojimi súrodencami na rodnej Jamajke. Na jeho koncerte budete mať pocit, že počujete vidíte a počujete samotného Boba Marleyho, kde odznejú aj najväčšie hity jeho otca. Už od debutového albumu "Like Father Like Son" vnáša Ky-Mani do reggae svoj vlastný štýl, ktorý je rovnako ako pri jeho súrodencoch Damianovi, Ziggim a Stephenovi unikátny a novátorský. Dodnes vydal 5 úspešných albumov a na tento rok je naplánovaný veľký 2 CD album spájajúci reggae a hip-hop kultúru. Okrem mikrofónu má Ky-Mani Marley skúsenosti aj s kamerami, keď hral hlavné úlohy v kultových jamajských filmoch Shottas a One Love.

Ky-Mani, meno juhoafrického pôvodu, znamená "dobrodružný cestovateľ" a jeho prvá výprava do srdca Európy, na bratislavské Zlaté Piesky, bude jednoznačne vrcholom festivalovej sezóny na Slovensku. Na Uprising reggae festivale vystúpia okrem tejto svetovej hviezdy aj Busy Signal, Protoje, Buraka Som Sistema, Dub Incorporation, Macka B & Mad Professor, Mellow Mood, Benny Page, Radikal Guru, Channel One Soundsystem, Trojan Sound, Mungo's HiFi, či slovenskí Amo & Band a Medial Banana. Ďaľšie veľké mená ešte stále čakajú na zverejnenie!

Lístky za 30 € kúpite v sieti Ticketportal, alebo na stránke festivalu do konca júna.

Viac info na
http://www.uprising.sk
http://www.fb.com/uprisingreggaefestival
youtube:
Rasta Love ft. Protoje -- http://youtu.be/AkWXXGe49cw
Warriors -- http://youtu.be/TpugpzsQgus
One Time -- http://youtu.be/ylEAZ3wvJqw
Dear Dead -- http://youtu.be/GvgeHTCfCg4
Country Journey -- http://youtu.be/VsvzMZFasOw
Natural Mystic ft. Alborosie -- http://youtu.be/h4zvHhF6-As
Could It Be You ft. Zoe -- http://youtu.be/BMkZbWq6ChU
One Love ft. Cherine Anderson -- http://youtu.be/AZchHHxE-u0
Avenues ft. Refugee Camp All-Stars & Pras -- http://youtu.be/8HvfvRv1sho
Could You Be Loved ft. Marley Brothers -- http://youtu.be/RJ_q5-7567M

- Silvia Turnerová -
04.06.2013

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet