ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2013 > > Grape festival 2013 - pozvánka na sobotu

Grape festival 2013 - pozvánka na sobotu

Grape festival 2013 - pozvánka na sobotu

V sobotu sa môžu návštevníci Grape festivalu tešiť na mnoho slovenských, českých, ale aj zahraničných interpretov. Medzi najvýraznejšie patrí americké zoskupenie The Drums, ktoré sa predstaví na hlavnom pódiu.


The Drums sa v aktuálnej formácii ustálili v roku 2008, do vtedy vystriedali niekoľko rôznych projektov. Traja mladíci vsadili na jednoduchosť skladieb s nádychom popu a post punku zabalených do retro zvuku, čím si získali nie len množstvo fanúšikov, ale aj označenie jeden z najlepších debutov roku 2010 od prestížneho hudobného časopisu Rolling Stones. Na pódiu sa môžeme tešiť na ich typické hravé skladby so smutnými textami, ktoré sú pre túto kapelu neodmysliteľnými. Ich prvý album The Drums vyšiel v roku 2010 a mnohé skladby sa stávajú hitmi, nepríklad I Felt Stupid, či Best Friends, druhý album Pornamento neostal tomu prvému nič dlžný a priniesol na scénu ďalšie hity ako napríklad Money.


Dan Stein ako DJ Fresh roztancuje sobotňajší večer. Tento vizionár tanečnej scény má na svojom konte 12 púrvých miest v rebríčkoch tanečných UK Charts. V roku 2003 odchádza z drum’ n’ bassovej kapely Bad Company a zakladá vlastný label Breakbeat Kaos. Vydáva prvý album, Escape From Planet Monday, v spolupráci s Pet Shop Boys, DJ Shadow, či Apollo 440. V roku 2010 prichádza na scénu druhý album Kryptonite, ktorý je vysoko oceňovaný po celom svete a ukazuje modernú a novú tvár drum’ n’ bassu. Pred rokom DJ Fresh vydáva zatiaľ svoj posledný album Nextlevelism, na ktorom prináša množstvo hitov, napríklad The Feeling, The Power, Louder, Hot Right Now.


Okrem týchto dvoch zaujímavých zoskupení môžu návštevníci tohtoročného Grape festivalu vidieť a počuť aj melodický a zasnený indie rock v podaní anglickej dvojice The Big Pink, ktorým z prvého albumu A Brief History Of Love vyšlo až šesť singlov, ten najúspešnejší Dominos sa dostal až na 30 miesto v UK Charts. Na anglickej vlne zostanú aj Citizens! , ktorý predstavujú mladú generáciu moderných kapiel, ktoré sa prikláňajú k zvuku 80. rokov. Kultivovaný pop im pomohol získať mnoho fanúšikov a zároveň im otvoril dvere do lineupov naznámejších svetových festivalov. Medzi najznámejšie single patria True Romance a Reptile.

Viac informácií o festivale nájdete na www.grapefestival.sk

- redakcia -
19.06.2013

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet