ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2013 > > Rekordér Robert Roth - na Bažant Pohode 2013 vystúpi šesťkrát

Rekordér Robert Roth - na Bažant Pohode 2013 vystúpi šesťkrát

Rekordér Robert Roth  - na Bažant Pohode 2013 vystúpi šesťkrát

Niekoľko rokov sa herec Robert Roth nemohol zúčastniť Bažant Pohody, pretože vystupoval na Letných Shakespearových slávnostiach v Bratislave práve v čase festivalu. Tento rok si to však vynahradí – na trenčianskom letisku vystúpi počas dvoch festivalových dní hneď šesťkrát. „Vzťah k Pohode mám rovnaký ako k pohode s malým p. Je to ambi - vambi, čoromoro, multikulti! Tak si predstavujem festival,“ typicky rothovsky komentuje Robert.


V piatok bude na festivale vystupovať v skvelom predstavení Slovenského národného divadla Hollyroth, potom bude utekať na diskusiu Café Európa o konferencii Tedx a myšlienkach, hodných šírenia a v Literárnom stane Martinus.sk bude recitovať Rockové verše, teda preklady legendárnych rockových skladieb. Ešte v ten deň vystúpi aj v programe Veľkí herci malým deťom v Daylong Kids parku. V sobotu ho čaká úloha rozprávača vo fascinujúcej hudobnej rozprávke pre dospelých od Igora Stravinského Príbeh vojaka a na záver sa stane krstným otcom novej knihy Moniky Kompaníkovej Hlbokomorské rozprávky, z ktorých návštevníkom festivalu aj prečíta.

„Najviac sa teším na Hollého, najviac mi lepí zo Stravinského, najväčšmi si užijem spievanie deťom, najzbesilejšie budú Rockové verše ako poézia, najzodpovednejšia debata o TEDx-e a najhlbší bude Krst Monikinej knižky deťom,“ komentuje jeden z najrešpektovanejších slovenských hercov súčasnosti svoj festivalový program. Samozrejme, teší sa aj na vystúpenia iných – najmä Atoms for Peace, Nicka Cavea, Andreja Šebana, Provisorium s Kubom Ursinym a Pražský výběr.

„Robert je živel. Skutočný Pán herec. Dôsledne si vyberá, čo robí, a ak niečo robí, ide do toho vždy naplno a s vášňou. Je pre nás cťou, že prijal toľko pozvaní, a každé s radosťou. Ak sa niekto odhodlá dať si cez festival Tour de Roth, určite zažije zaujímavé podoby skvelého umelca, uvidí, čo dokáže jeden človek s obrovským talentom,“ hovorí Michal Kaščák.

Viac informácií o Bažant Pohode 2013 nájdete na stránke www.pohodafestival.sk..

- Mário Gešvantner -
19.06.2013

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet