ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2013 > > Bažant Pohoda Festival - report štvrtok

Bažant Pohoda Festival - report štvrtok

Včera popoludní okolo 14. hodiny sa na trenčianskom letisku otvoril areál multikultúrneho festivalu Bažant Pohoda 2013. Ide o 17. ročník festivalu, ktorý opäť ponúka bohatý program špičkových zahraničných aj slovenských umelcov.


Tento rok bol bolo k návštevníkom zhovievavé aj počasie a teploty nedosahovali také vysoké hodnoty ako po minulé roky a aj priechodnosť vstupnými bránami bola lepšia. Ako tradične sa predávali aj lístky na ďalší ročník, prvých 999 za zvýhodnenú cenu sa predalo za necelú hodinu a pol. Vystúpenia sa začali o 18tej hodine a najviac to rozbalili slovenský zástupcovia v Space Aréne SLSP a to najskôr kapela AMO a po nej Polemic. Táto stálica na scéne, ktorá predstavila aj zopár nových piesní z albumu, pobláznila celú arénu a bol to jeden z naj vystúpení dnešného dna. Na Bažant Stagi otvoril Michal Kaščák festival premiérou svetoznámeho dirigenta žijúceho v New Yorku Petra Breinera. Predstavil nám Slovenské tance v podaní maďarského filharmonického orchestra. Ďalšími účinkujúcimi na hlavnom stagi boli Kaiser Chief a Smashing Pumpkins. Vystúpenia poznačil slabý zvuk stagu, čo poznačilo aj dojem z koncertov. Fanúšikovia kapely zrejme boli spokojní, no mnohí nezaujatí návštevníci z koncertu po niekoľkých pesničkách odchádzali k iným pódiám.

KAISER CHIEFS (Live from Bažant Pohoda Festival, 2013)


The Smashing Pumpkins - Bažant Pohoda 2013


Na rozdiel od tohto pódia bol na zvyšných pódiách zvuk výborný a aj zábava, čo dokázala najskôr kapela N.O.H.A., ktorá predviedla na Red Bull Tourbus stagi že aj bez bývalej speváčky Minervi to vie poriadne rozbaliť. Tak ako aj Major Lazer, ktorý sa predviedol v Space Aréne.

N.O.H.A. - Saxomat (Pohoda 2013)


Major Lazer (Live from Bažant Pohoda Festival, 2013)


Ďalším príjemným prekvapením dňa boli Beware of Darkness, ktorý uzavreli štvrtkový večer na Orange stagei. Samozrejme že program pokračoval ďalej a priaznivci elektronickej hudby sa zabávali do skorého rána.

Beware of Darkness - Howl, live Pohoda Festival 2013

- LL team -
12.07.2013

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet