ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2013 > > Bažant Pohoda Festival - report piatok

Bažant Pohoda Festival - report piatok

V piatok sme sa zobudili do teplého rána, tak ako každý rok. Počasie sa však postupne menilo, dokonca niekoľkokrát spŕchlo. Nakoniec však vyšlo slniečko a prinieslo ďalšie nezabudnuteľné zážitky z tohtoročnej Pohody.


Pre nás „piatková Pohoda“ začala o 15,00 na hlavnom – Bažant stagi a to francúzskym skĺbením rocku, reagge, ska s cirkusovou a šansónovou hudbou v podaní deväťčlennej skupiny Babylon Circus. V skorých poobedných hodinách roztancovali všetkých, ktorí sa na nich prišli pozrieť a tí ktorí neprišli môžu ľutovať. V Space aréne SLSP vystúpila po nich zaujímavá súrodenecká formácia, ktorej predpovedajú obrovský úspech a to Karin Park. Karinin hlas mnohí prirovnávajú k hlasu islandskej Bjork. A áno, Karin Park majú v sebe mystickosť severských krajín. O 20,00 sa predstavila Kate Nash a rozbalila to na plno. Tak ako organizátori zdôraznili pred jej vystúpením: „Kate pritvrdila, už nehrá príjemný pop, ale špinavé indies.“ To sa aj potvrdilo, čisto ženská skupina patrila k parádnemu spestreniu piatkového line-upu.

KATE NASH Mariella - Live from Bažant Pohoda Festival 2013

Po Kate Nash sa predstavili Django Django, chalani z Londýna nastúpili tesne po zotmení s neuveriteľným entuziazmom a využili na maximum potenciál svojho jediného albumu. Návštevníci Pohody im zobali z ruky a robili všetko čo po nich táto štvorica chcela. Predviedli „elektronické inferno“ na Orange stagi.

Django Django - Bažant Pohoda 2013
Pre mnohých bolo vrcholom večera vystúpenie Atoms For Peace, ktorý prilákali pod pódium tisíce návštevníkov. Ale nás prilákala česká stálica elektroniky, skupina Skyline, ktorá sa predstavila na novom pódiu Red Bull Tourbus, ktorý hostil najmä hviezdy elektorinckého neba.

Skyline - Pohoda 2013

Atoms For Peace - Feeling Pulled Apart By Horses, live Pohoda

Po pol noci sme videli Portugalca, ktorý sa predstavil v Nay tanečnom dome pod menom Batida. A v Space aréne SLSP nám ukázal neskutočnú, elektrizujúcu šou Justice DJ set.

Justice DJ set at Pohoda Festival 2013

Raňajšie vítanie slnka sa nepodarilo načasovať na jeho východ, ale aj tak to bolo príjemné zakončenie piatkového večera a zároveň skvelý začiatok sobotňajšieho programu.

- LL team -
13.07.2013

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet