ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2013 > > Bažant Pohoda Festival - report sobota

Bažant Pohoda Festival - report sobota

V sobotu ráno nás všetkých vytiahlo zo stanov slniečko, ktoré ako je pre Pohodu príznačné svietilo ako sa len dalo. My, ktorí sme boli pozrieť aj na Vítanie slnka s Cluster ensemble sme neboli dvakrát nadšený. Ale Pohodu si treba užiť na 100% pretože je len raz za rok.


Po akom takom prebudení sme objavili prvé zmeny v programe a to vďaka aplikácii, ktorú si mohol každý návštevník stiahnuť do svojho mobilu. Hudobník SAZ vystúpi namiesto projektu Ondatrópica na Orange Stagi o 18:00 a naopak, Ondatrópica bude hrať v Nay Tanečnom dome až o polnoci.
Ale pekne poporiadku na Orange stagi sa predstavili „naši chalani“ La3no Cubano so svojou skvelou show, ktorá v sebe nesie prvky slovenského folklóru, pre osvieženie si k sebe prizvali štyroch utečencov z Konga ( Le Chocolat Show du Congo), čím vytvorili originálny africko-slovenský mix. Na nich nadviazali Lemon Bucket Orchestra, ktorý obehli celý areál letiska a týmto atypickým spôsobom pritiahli davy ľudí na svoje vystúpenie.
The Lemon Bucket Orchestra- full show+post concert set
Spolu s Vidiekom nespievali ich hitovky len ľudia pod pódiom, ale aj hudobníci zo skupiny Bez ľadu a skladu, Hexu, či Pudingu pani Elvisovej. V Space aréne SL SP sa predstavili český Prago Union, ktorý sa už pomaly stávajú stálicou tohto najväčšieho slovenského festivalu.
Prago Union - Recept (Pohoda 2013)
Mnohí z nás sa tešili na Midi Lidi a tak to aj na ich koncerte vyzeralo, ľudia boli pod pódiom „natrieskaní“, hlava na hlave. Mnohí sedeli na tráve, ale väčšina z nich sa hýbala v rytme ich známych i menej známych hitov. Midi Lidi ukázali Slovensku nového člena.
MIDI LIDI - Rád vařím - a Pohoda crew - Bažant Pohoda 2013
O 20,00 sa na Orange stagi predstavil hurikán z Bosny a Hercegoviny, chalani z Dubioza Kolektiv. Roztancovali všetkých, tých ktorí sa na nich prišli po dvoch rokoch opäť pozrieť. Dubioza vydala tento rok nový album a podľa môjho názoru ho veľmi dobre odprezentovali. Divokosť a neviazanosť tohto albumu sa im podarilo znásobiť ich osobitým prejavom na pódiu.
Dubioza Kolektiv at Pohoda Festival 2013
Na hlavnom stagi sa predviedli Orquesta Buena Vista Social Club, priniesli na trenčiansku Pohodu rytmy z ďalekej Kuby a v týchto rytmoch roztancovali na hodinu celé letisko.
Orquesta Buena Vista Social Club - Bažant Pohoda 2013
Hneď na to sa spustila iná smršť a to Kanaďanka Peaches, ktorá rozpútala šialenstvo v Space aréne SL SP.
Peaches @ Pohoda 2013
A to sa už na hlavnom pódiu chystal Nick Cave, Austrálčan a pre mnohých hviezda večera, dokonca celého tohtoročného festivalu. V rámci svojho vystúpenia dovolil fotografom fotiť len jednu pieseň a potom im dal „goodbye“. Z rozhovorov medzi ľuďmi vyplynulo, že Nick Cave naplnil očakávania, ktoré boli do jeho vystúpenia vkladané.
Nick Cave - Stagger Lee - live Bažant Pohoda 2013
Ale to sme už boli opäť pred Red Bull Tourbusom a užívali si pekelne drum’n’bassovú pohodu do skorých ranných hodín. Bohužiaľ tá tohtoročná Pohoda je už za nami a ja sa už dnes nesmierne teším na to, čo si na nás pripravím Michal Kaščák na budúci rok
Pohoda však nie je len o hudbe, ale aj o ľuďoch, s ktorými sa na nej stretávate, či o atmosfére, ktorá je pre tento najväčší slovenskí festival typická.

- LL team -
14.07.2013

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet