ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2014 > > Jana Kirschner vystúpi na Voices Live 33

Jana Kirschner vystúpi na Voices Live 33

Jana Kirschner vystúpi na Voices Live 33

Na prvej tohtoročnej Voices Live sa vo štvrtok 20. februára predstaví speváčka Jana Kirschner, kapela Kolowrat, spisovateľka Zuzana Cigánová s knižkou Špaky v tŕní, tanečník Lacko Cmorej, internetová poradňa pre mladých IPčko.sk a zakladateľ spoločnosti WebSupport Michal Truban.


Jana Kirschner vydala vlani jeden z najlepšie hodnotených albumov roku 2013 Moruša: biela, z ktorého pre návštevníkov speváčka odohrá 4-5 skladieb. Zároveň na pódiu prezradí viac o procese tvorby, nahrávaní, koncertovaní a chystanom pokračovaní albumu s názvom Moruša: čierna, ktoré je naplánované na jeseň 2014 na značke Slnko Records. V tom istom vydavateľstve vydala koncom roka 2013 košická skupina Kolowrat svoj tretí album Pobiť sa / utiecť. Skupina charakteristická naliehavým prejavom a špecifickou lyrikou svojich textov sa predstaví v netradičnej akustickej polohe a publiku ukáže svoje skladby v odhalenej autentickej podobe.

Na lyrické texty nadviaže čítačka najnovšej knihy spisovateľky a herečky Zuzany Cigánovej Špaky v tŕní. Autorka v nej parodizuje slávnu románovú ságu pomocou majstrovskej hry so slovom a s citom pre rytmus a detail. Tanečník a choreograf Lacko Cmorej je členom nadnárodného tanečno-umeleckého zoskupenia CreDance a tvorivo sa podieľa aj účinkuje v mnohých muzikáloch, tanečných, činoherných alebo pohybových divadelných predstaveniach, televíznych reláciách, či festivaloch. Na Voices Live vystúpi s hudobným doprovodom Martina Geišberga.

Internetovú poradňu pre mladých - projekt IPčko.sk návštevníci najprv spoznajú prostredníctvom krátkeho filmu zo série Nápad sa ráta o denne poskytovanej pomoci mladým ľuďom v ťažkej situácii. Okrem toho príde na pódium aj Marek Madro, ktorý porozpráva o ďalších aktivitách projektu. Spoločnosť WebSupport patrí už vyše 10 rokov medzi najúspešnejšie slovenské webhostingové firmy a prečo je to tak prezradí jej zakladateľ a riaditeľ Michal Truban.

Večerom budú sprevádzať Andrea Gajdošová a Ivan Ježík. Po programe bude možné zakúpiť si albumy a knihy od účinkujúcich a dobré veci z Kaviarne Zrnko.

Voices Live 33 sa koná vo štvrtok 20. februára 2014 o 19:00 hod. v Divadle Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave. Predpredaj vstupeniek v cene 5 € v sieti Ticketportal. Priamy prenos a záznam bude možné sledovať na www.metoo.sk/voicestv.

Hlavným partnerom podujatia je Nadácia Orange. Podujatie podporili partneri Nadácia VÚB, Divadlo Tower Stage a mediálni partneri Rádio_FM a MeToo.sk. Viac na www.voices.sk/voices_live_33.

- Melany Kurpielová -
14.02.2014

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet