ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2014 > > Collie Buddz - reggae z Bermúd na Uprisingu

Collie Buddz - reggae z Bermúd na Uprisingu

Collie Buddz - reggae z Bermúd na Uprisingu

Siedmy ročník festivalu Uprising v auguste prinesie nefalšované pozitívne vibrácie na bratislavské Zlaté piesky. Prvým ohláseným headlinerom je jamajská legenda Jimmy Cliff, ktorého v programe festivalu doplní mladší kolega z ešte menšieho ostrova. Priamo z Bermúd, osamoteného ostrovčeka v Atlantiku, priletí reggae hviezda Collie Buddz.


Collie Buddz, vlastným menom Collin Harper, patrí k najvýraznejším reggae umelcom ostatných rokov. S debutovým albumom z roku 2007 dobyl Billboard Reggae Chart a zamieril si to aj na prvé miesta hudobných rebríčkov po celom svete, od Japonska cez Nemecko až do Ameriky. Prvý hit “Come Around” zremixoval s interpretmi ako Busta Rhymes, G-Unit, Shaggy a Cypress Hill. Nasledovali hymny “Tomorrow’s Another Day”, “Blind To You”, či “Mamacita” a Collie Buddz sa zaradil medzi najvplyvnejších bielych reggae hudobníkov na planéte. Jeho unikátna kombinácia žánrov ako hip-hop, soca a dancehall s vždy prítomným nádychom moderného roots reggae (tzv. New Roots) si podmanila fanúšikov po celom svete a jeho hity bežne počuť na slnečných plážach, či na parties v kluboch. Medzi jeho podporovateľov patrí aj reggae dj veterán Sir David Rodigan z Londýna a legendárny newyorkský sound Massive B. Zo spoluprác treba spomenúť napríklad aktuálnu skladbu “She Still Loves Me” s americkými SOJA, “Smoke The Weed” so Snoop Lion-om (aka Snoop Dogg), “Never Good Enough” s Major Lazer a množstvo singlov a remixov s interpretmi ako Beyoncé, Kid Cudi, Paul Wall, Lil Wayne či Sean Paul.

Uprising Reggae Festival sa koná . 22. a 23.augusta. v Bratislave a organizátori na tento ročník pripravujú rôzne novinky a vylepšenia. Permanentky sú aktuálne v predaji za 30 € a spolu s ostatnými informáciami ich nájdete na stránke festivalu www.uprising.sk

Pre viac info sleduj:
http://www.uprising.sk
http://www.fb.com/uprisingreggaefestival
http://instagram.com/uprising_festival

Collie Buddz on youtube:
Come Around - http://youtu.be/Ry8_NdNKq-w
Mamacita - http://youtu.be/OLINYTVTlQ4
Won’t Be Long - http://youtu.be/6MPWIOolhkc
Playback - http://youtu.be/vop52TwArRs

- Silvia Turnerová -
26.02.2014

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet