ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2014 > > Uprising privíta ďalšiu legendu. Do Bratislavy prídu The Skatalites.

Uprising privíta ďalšiu legendu. Do Bratislavy prídu The Skatalites.

Uprising privíta ďalšiu legendu. Do Bratislavy prídu The Skatalites.

Program najväčšieho reggae festivalu v strednej Európe sa rozrástol o The Skatalites, jamajskú legendu a zakladateľov ska štýlu.


Tradične na záver leta a letných prázdnin sa vďaka festivalu Uprising mení hlavné mesto na najvyhľadávanejšiu turistickú destináciu. Okrem množstva domácich fanúšikov ho každoročne navštívia aj tisícky zahraničných milovníkov hudby a festivalov. Inak tomu nebude ani tento rok na už siedmom ročníku festivalu, do program ktorého dnes pribudlo nové meno. Do zoznamu vystupujúcich na Uprisingu 2014 sa zapisuje ďalšia jamajská legenda a kultová formácia, The Skatalites.

The Skatalites, jamajská obdoba kubánskeho Buena Vista Social Club, sa po 5 rokoch vracia na Slovensko, aby s nami oslávili 50. výročie svojho vzniku. Táto pozoruhodná kapela sa začala formovať v 50-tych rokoch minulého storočia. Na jar ‘64 vydali svoj debutový album pod názvom Ska Authentic, vďaka ktorému boli korunovaní za zakladateľov nového hudobného štýlu - Ska.

Počas svojej existencie si skupina prešla niekoľkými rozpadmi, úspešnými albumami či úmrtiami členov, ktoré poznačili ich tvorbu. Najviac sa zameriavali na domáce publikum, neskôr expandovali i do Anglicka, v ‘88 odohrali svoj prvý koncert v Spojených štátoch a v ‘92 sa konečne objavili aj na koncertnej šnúre v Európe. Odvtedy je ich fantastický mix žánrov ako jazz, mento, calypso a R&B vyhľadávanou atrakciou všetkých veľkých festivalov.

Na siedmom ročníku festivalu Uprising, ktorý sa v Bratislave uskutoční 22. a 23. augusta, vystúpia okrem The Skatalites aj Jimmy Cliff, Collie Buddz a Gentleman’s Dub Club. Už čoskoro sa môžete tešiť aj na ďalšie zvučné mená a pokiaľ ešte nemáte lístok, kúpite ho v sieti Ticketportal, alebo priamo na domovskej stránke festivalu http://www.uprising.sk.

FB event: https://www.facebook.com/events/295959217225652

Pre viac info sleduj:
http://www.uprising.sk
http://www.fb.com/uprisingreggaefestival
http://instagram.com/uprising_festival

The Skatalites on youtube:
Simmer Down - http://youtu.be/O9HyXc4e7Qc
Dynamite - http://youtu.be/xeJHGlCaFwQ
Freedom Sound - http://youtu.be/ITJ7ypOIz20
World Tour - http://youtu.be/EyTmFeQChxc

- Silvia Turnerová -
20.03.2014

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet