ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2014 > > Slovak Food Festival – ochutí, rozveselí, obohatí a ozdraví Vaše zmysly!

Slovak Food Festival – ochutí, rozveselí, obohatí a ozdraví Vaše zmysly!

Slovak Food Festival – ochutí, rozveselí, obohatí a ozdraví Vaše  zmysly!

Najväčší food festival na Slovensku už po piaty raz na Bratislavskom hrade

Slovak Food Festival, ktorý sa tento rok bude konať v termíne 22. – 25. máj otvorí
svoje brány už po piaty raz.


„Účasť na tomto ročníku bola nad očakávania. Vzhľadom na nie príliš prívetivé predpovede počasia sa totiž mnoho ľudí odhodlávalo ísť, či neísť. V každom roku máme určité vízie. Už teraz premýšľame ako obohatíme ďalší ročník a tešíme sa na spokojné tváre našich návštevníkov“, povedala riaditeľka festivalu Martina Luknárová na záver ročníka 2013 a sľub dodržala.

Piaty ročník prináša „Food revolution“ a Zdeňka Pohlreicha.

Známy český šéfkuchár, gastronóm a moderátor bude hosťom festivalu v nedeľu 25. mája. Jeho šou bude interaktívna, návštevníci si s ním navaria nedeľný obed. Celé vystúpenie sa bude niesť v duchu šou „Česko vaří s Pohlreichem živě“, ktorú vysielala česká televízia Prima. Organizátori Slovak Food Festival tak umožnia šiestim účastníkom, aby si skúsili menu Zdeňka Pohlreicha naživo priamo na hlavnom pódiu.
Zdeněk Pohlreich (* 10. apríl 1957)
Vyučil sa za kuchára proti svojej vôli a varenie ho najskôr vôbec nebavilo. Zmenu v tom priniesla prax, ktorú absolvoval pri pôsobení ako šéfkuchár v reštaurácii La Guillotine v Adelaide. Po návrate z emigrácie postupne pracoval na rovnakej pozícii v Prahe v hoteloch Renaissance, Villa Voyta, Radisson SAS a Marriott. V súčasnosti prevádzkuje Café Imperial, taliansku reštauráciu Divinis a japonskú reštauráciu YAMATO.

Spojenie jedla a zdravého životného štýlu už dnes nie je ničím neobvyklým, preto Slovak Food Festival tento rok prináša pre svojich návštevníkov novinku, ktorou je zóna venovaná otázkam zdravého stravovania. Návštevníci si budú môcť vypočuť prednášky venované zdravému stravovaniu, diskutovať na témy týkajúce sa danej problematiky. Je naozaj raw stravovanie zdravý extrém? Sú bio potraviny skutočne bio? Dokážu spotrebitelia správne čítať etikety? Nebojíte sa jojo efektu po absolvovaní niektorej zo zaručených diét? Dokážeme zmeniť stravovanie v školských a predškolských zariadeniach? Aj toto sú otázky, na ktoré by sme v rámci diskusií mali dostať odpovede. Všetci diskusie chtiví sa môžu tešiť napríklad na známeho slovenského propagátora zdravej výživy a životného štýlu Petra Planietu, Jána Šlinského - ekologického pestovateľa zeleniny a propagátora systému AGROKRUH, či ambasádorky Jamieho Olivera na Slovensku Janicu Lacovú a Anetu Orosiovu. Od pozvaných hostí sa návštevníci dozvedia informácie o farmárskom pestovaní, rozvoji vidieka, či metódach a spôsoboch stravovania - ich pre a proti. Rovnako napríklad o výhodách „debničkového objednávania“ ovocia a zeleniny. (ďalšie mená sú v rokovaní)
Janica Lacová a Aneta Orosiová prinesú na festival pokračovanie „Food Revolution dňa“, ktorý sa bude konať celosvetovo 16. mája 2014 pod záštitou Jamieho Olivera. „Food revolution day“ je globálnou akciou, ktorá spája ľudí po celom svete a zvyšuje povedomie o dobrom kvalitnom jedle. „Varte a jedzte čerstvé, sezónne a miestne produkty“ – aj v tomto duchu sa budú niesť prednášky týchto dvoch dám, ktoré sa v rámci mesiaca február stali najlepšími Jamieho ambasádorkami s pomedzi všetkých. My ich máme na festivale a veľmi sa tešíme ako na ich prednášky, tak na šou, kde predvedú, že zdravé jedlo je chutné a plné fantázie. Podrobnosti o programe „zdravej“ zóny, ako aj šou na hlavnom pódiu budú organizátori špecifikovať na tlačovej besede, ktorá sa uskutoční na prelome mesiacov apríl/máj.

Slovak Food Festival aj tento rok predstaví spolu 60 vystavovateľov a niekoľko desiatok pódiových šou, v rámci ktorých nebudú chýbať majstrovstvá Slovenska v otváraní ustríc, či súťaž médií vo varení. Pre rodiny s deťmi pripravujeme detský kútik, ktorého partnerom je aj tento rok spoločnosť Hyza. Po minuloročných pozitívnych ohlasoch budeme aj tento rok so spoločnosťou Curaprox deti učiť, ako si po dobrom jedle správne vyčistiť zúbky, ukážeme si jednoduchú prípravu zdravých „lakociniek“, alebo si budeme len tak užívať krásne prostredie Bratislavského hradu na detskom ihrisku. Moderátorom piateho ročníka bude Roman Bomboš, ktorý je aktuálnym držiteľom ceny Grammy 2013.

Ochutnať Slovak Food festival sa aj tento rok naozaj oplatí!

- Saša Štullerová -
01.04.2014

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet