ArchivObcianske zdruenie Genius loci Internetov strnka o bylinkch


Prameň > 2014 > > Piatkový program GRAPE 2014

Piatkový program GRAPE 2014

Piatkový program GRAPE 2014

Prinšame Vám prehľad hudobních interpretov, ktoré sa predstavia v piatok na letisku v pieštanoch na festivale Grape 2014


EDITORS (UK)

Kapela Editors sa začala formovať v britskom meste Stafford v roku 2002. Debutový album The Back Room vyšiel v roku 2005 a s ním aj prvé hity Bullets, Munich a Blood. O rok neskôr si vyslúžil nomináciu na Mercury Prize. Štúdiovú dvojku An End Has A Start (2007) uviedol úspešný singel Smokers Outside The Hospital Doors. Ďalší singel The Racing Rats iba potvrdil pevné miesto Editors na britskej indie rockovej scéne. Oba albumy dosiahli platinové predaje. Na tretí album In This Light and on This Evening (2009) sa čakalo dva roky a priniesol zásadnú zmenu v sounde kapely. Editors vymenili gitary za elektroniku. Napriek rôznym pochybám fanúšikov sa trojke darilo, dosiahla prvé miesto v UK Chart a singel Papillon sa stal doposiaľ najväčším hitom skupiny. Najnovší album The Weight of Your Love (2013) skupina začala pripravovať už v roku 2010. Editors sa vracajú späť k jednoduchšiemu gitarovému zvuku, čo potvrdil singel A Ton Of Love.


BOMBAY BICYCLE CLUB (UK)

Štyria kamaráti z Londýna zaujali hneď ich debutovým singlom Evening/Morning, ktorý vyšiel ako predzvesť prvého albumu I Had The Blues But I Shook Them Lose (2009). Ten nakoniec priniesol ešte ďalšie tri úspešné skladby Always Like This, Magnet a Dust On The Ground. Štúdiová dvojka Flaws (2010) sa priklonila viac ku akustickejším až folkovým skladbám. Hitom sa stala podmanivá skladba Ivy & Gold. Potvrdenie zaradenia kapely medzi špičku britskej scény prichádza s albumom A Different Kind Of Fix (2011). Hity Shuffle, Lights Out, Leave It a How Can You Swallow So Much Sleep priniesli opäť novú hudobnú víziu Londýnčanov. Najnovší album So Long, See You Tomorrow hneď po vydaní dosiahol prvú priečku v UK Charts. Uviedol ho singel Carry Me, nasleduje ho veľmi úspešná novinka Luna.


WILKINSON (UK)

Londýnsky Dj a producent Mark Wilkinson patrí momentálne k čelným predstaviteľom drum and bassovej scény. Svoju kariéru začal pod krídlami uznávaného vydavateľstva Hospitality. Už v roku 2009 dal o sebe vedieť skladbou Hypnosis, o rok neskôr po prestupe k labelu RAM records, ktorého majiteľom je Andy C, vydáva single Moonwalker, Scream it a Samurai. Na megahit, ktorý obletí celý svet však čakal až do roku 2013. Stal sa ním singel Afterglow, ktorý bol podporený aj skvelým videoklipom a predznamenal tak vydanie albumu Lazers Not Includet. Ten ešte obsahuje aj ďalšie hity ako Too Close alebo Heartbeat. Koncerty Wilkinson-a sú nabité neuveriteľnou energiou a tak tancuchtiví návštevníci dostanú určite zabrať.


GESAFFELSTEIN DJ SET (FR)

Mark Levy, rodák z Lyonu, je na hudobnej scéne od roku 2008. Začínal hlavne remixami a postupne si ho k spolupráci volali aj svetové hviezdy ako Depeche Mode, Miss Kittin, Lana Del Rey, Justice alebo naposledy ASAP Rocky. Prvým momentom, ktorý ho dostal do širšieho povedomia, bola spolupráca na albume Yeezus od Kanye Westa. Na sólový album sa čakalo až do októbra 2013. "Aleph" zasiahol celú elektro scénu, kritici nešetrili chválou a začalo sa hovoriť o znovuvzkriesení techna. Predzvesťou vydania bol nekompromisný singel Pursuit, ktorý získal následne aj štyri nominácie v UK Music Video Awards za svoj skvelý videoklip. Druhým singlom je ďalšia energická skladba Hate Or Glory. Živé vystúpenia sú vždy jedinečné a jeho Dj sety skvelo prepracované a dokonale vystavané.


Zo slovenskej a českej scény sa nám napríklad predstavia :

StrapoModré HoryFIORDMOSS (CZ)Takže si to určite nenechajte utiecť. A vidíme sa na letisku v pieštanoch kde sa GRAPE koná a to konkrétne v termíne 15.-16.8.2014

- redakcia -
28.06.2014

index článkov
© 2002 - 2013 Genius loci
Dizajn romi
Script a optimalizácia PromoNet